| Manufacturer Part Number: | MMF25SBRD100K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 100K OHM 0.1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF25SBRD100K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF25SBRD100K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 100k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0204 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF25SBRD100K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF25SBRD100K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF25SBRD100K is new and unused, you can buy MMF25SBRD100K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF25SBRD100K.
| 04023J1R5BBWTR | 1.5pF Thin Film Capacitor 25V 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm) | 04023J1R5BBWTR.pdf | |
| 2070.0010.24 | FUSE BOARD MNT 250MA 250VAC/VDC | 2070.0010.24.pdf | |
| 0465623005 | TEN60 PRESS-FIT VERT RECPT ASSY | 0465623005.pdf | |
| 51940-077 | V/T REC POWERBLADE | 51940-077.pdf | |
| 51940-139 | PWRBLADE VERT LF REC | 51940-139.pdf | |
| GEC07DREH-S13 | CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND | GEC07DREH-S13.pdf | |
| BZT52C47-E3-18 | Zener Diode 47V 410mW ±5% Surface Mount SOD-123 | BZT52C47-E3-18.pdf | |
| IMC1812ER680K | 68µH Unshielded Wirewound Inductor 130mA 6 Ohm Max 1812 (4532 Metric) | IMC1812ER680K.pdf | |
| 8N3DV85EC-0076CDI8 | VCXO IC 200MHz, 200MHz 6-CLCC | 8N3DV85EC-0076CDI8.pdf | |
| GMA28DTKD-S288 | CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND | GMA28DTKD-S288.pdf | |
| 880-70-006-10-001101 | 6 Positions Header, Unshrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold | 880-70-006-10-001101.pdf | |
| 20021512-00050T4LF | 50 Positions Header, Shrouded Connector 0.050" (1.27mm) Through Hole, Right Angle Gold | 20021512-00050T4LF.pdf | |
| 961242-5900-AR-TP | 42 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount, Right Angle Gold | 961242-5900-AR-TP.pdf | |
| 803-83-022-66-001101 | 22 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 803-83-022-66-001101.pdf |