| Manufacturer Part Number: | MMF1WSFRF100K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 100K OHM 1% 1W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF1WSFRF100K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF1WSFRF100K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 100k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0309 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF1WSFRF100K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF1WSFRF100K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF1WSFRF100K is new and unused, you can buy MMF1WSFRF100K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF1WSFRF100K.
| UBT1H471MNYGNACV | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 125°C | UBT1H471MNYGNACV.pdf | |
| UKL1J102KHD | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1J102KHD.pdf | |
| CL05B222KB5NFNC | 2200pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05B222KB5NFNC.pdf | |
| BFC247086124 | 0.12µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm) | BFC247086124.pdf | |
| BFC237528302 | 3000pF Film Capacitor 400V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.728" L x 0.236" W (18.50mm x 6.00mm) | BFC237528302.pdf | |
| BFC233863823 | 0.082µF Film Capacitor 300V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm) | BFC233863823.pdf | |
| GBA22DTKI | CONN EDGECARD 44POS DIP .125 SLD | GBA22DTKI.pdf | |
| CDC337DWR | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 80MHz 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | CDC337DWR.pdf | |
| KMPC885VR80 | MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 80MHz 357-PBGA (25x25) | KMPC885VR80.pdf | |
| SN74LVTH16374GQLR | IC D-TYPE POS TRG DUAL 56BGA | SN74LVTH16374GQLR.pdf | |
| US79KUA-AAA-001-BU | Motor Driver CMOS On/Off TO-92-3 (flat) | US79KUA-AAA-001-BU.pdf | |
| 5561705809F | Panel Indicator | 5561705809F.pdf | |
| FMN.2M.319.XLBT | CONN INLINE PLUG | FMN.2M.319.XLBT.pdf | |
| ERJ-14NF82R0U | RES SMD 82 OHM 1% 1/2W 1210 | ERJ-14NF82R0U.pdf |