| Manufacturer Part Number: | MMF-50FRF91K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 91K OHM 1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-50FRF91K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-50FRF91K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 91k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0309 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-50FRF91K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-50FRF91K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-50FRF91K is new and unused, you can buy MMF-50FRF91K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-50FRF91K.
| AQ12EM560JAJWE | 56pF 150V Ceramic Capacitor M 0606 (1616 Metric) 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) | AQ12EM560JAJWE.pdf | |
| GEM22DSEF-S243 | CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET | GEM22DSEF-S243.pdf | |
| IRKT91/06A | SCR Module 600V 210A Series Connection - SCR/Diode Chassis Mount ADD-A-PAK (3 + 4) | IRKT91/06A.pdf | |
| TAS5719PHPR | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones Class D 48-HTQFP (7x7) | TAS5719PHPR.pdf | |
| CD74HC173NSRE4 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SO | CD74HC173NSRE4.pdf | |
| 89PR20LF | 20 Ohm 0.75W, 3/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 20 Turn Side Adjustment | 89PR20LF.pdf | |
| VTM48EF240T012A00 | CONVERT DC/DC VTM 24V 12A SMD | VTM48EF240T012A00.pdf | |
| V23105A5308A201 | Telecom Relay DPDT (2 Form C) 3VDC Coil Through Hole | V23105A5308A201.pdf | |
| 54242-105260950LF | 26 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold, GXT™ Surface Mount | 54242-105260950LF.pdf | |
| 77313-102-16 | 16 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 77313-102-16.pdf | |
| 3270159 | 32 Position Terminal Block Gray Marshalling Connector 8.3mm | 3270159.pdf | |
| RG2012N-3482-B-T5 | RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 | RG2012N-3482-B-T5.pdf | |
| ACASA1001E2001P1AT | RES ARRAY 4 RES MULT OHM 1206 | ACASA1001E2001P1AT.pdf | |
| 766143220G | RES ARRAY 7 RES 22 OHM 14SOIC | 766143220G.pdf |