| Manufacturer Part Number: | MMF-50BRD47K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 47K OHM 0.1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-50BRD47K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-50BRD47K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 47k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0309 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-50BRD47K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-50BRD47K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-50BRD47K is new and unused, you can buy MMF-50BRD47K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-50BRD47K.
| ACC05DRXS-S734 | CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD | ACC05DRXS-S734.pdf | |
| ASTMHTA-10.000MHZ-AK-E-T3 | 10MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.63 V Enable/Disable | ASTMHTA-10.000MHZ-AK-E-T3.pdf | |
| AOD3N50_004 | MOSFET N-CH 500V 2.8A TO252 | AOD3N50_004.pdf | |
| 6609074-1 | FILTER LINE RFI FLANGE 15A | 6609074-1.pdf | |
| TLV320DAC3100IRHBR | DAC 24 bit 192k I²C, Serial 32-VQFN (5x5) | TLV320DAC3100IRHBR.pdf | |
| IS49NLS18320-25BL | IC DRAM 576MBIT 400MHZ 144BGA | IS49NLS18320-25BL.pdf | |
| TVP00RK-13-32S | 32 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | TVP00RK-13-32S.pdf | |
| DTS20W23-55BB | 55 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange Shielded | DTS20W23-55BB.pdf | |
| 910A704HV | SMA HI VOLT STRT PLUG CABLE .141 | 910A704HV.pdf | |
| 950432-8200-AR-TR | 32 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount, Right Angle Gold | 950432-8200-AR-TR.pdf | |
| PE0402FRF070R016L | RES SMD 0.016 OHM 1% 1/16W 0402 | PE0402FRF070R016L.pdf | |
| RG1608P-2050-W-T5 | RES SMD 205 OHM 0.05% 1/10W 0603 | RG1608P-2050-W-T5.pdf | |
| RCP2512W680RJS6 | RES SMD 680 OHM 5% 22W 2512 | RCP2512W680RJS6.pdf | |
| M55342E06B200ERWP | RES SMD 200K OHM 1% 0.15W 0705 | M55342E06B200ERWP.pdf |