| Manufacturer Part Number: | MMF-50BRD39K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 39K OHM 0.1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-50BRD39K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-50BRD39K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 39k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0309 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-50BRD39K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-50BRD39K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-50BRD39K is new and unused, you can buy MMF-50BRD39K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-50BRD39K.
| 0MIN010.HXGLO | FUSE AUTO 10A 32VAC/VDC BLADE | 0MIN010.HXGLO.pdf | |
| XC5F5022ABYOMR | CONNECTOR 50POS RA TERM DIN | XC5F5022ABYOMR.pdf | |
| ABL-22.1184MHZ-B4Y-T | 22.1184MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohm -20°C ~ 70°C Through Hole HC49/US | ABL-22.1184MHZ-B4Y-T.pdf | |
| BZT55A5V6-GS18 | Zener Diode 5.6V 500mW ±1% Surface Mount SOD-80 | BZT55A5V6-GS18.pdf | |
| ST72F32AJ1B6 | ST7 ST7 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 4KB (4K x 8) FLASH | ST72F32AJ1B6.pdf | |
| VE-23K-MW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W | VE-23K-MW-F4.pdf | |
| ADP7118RD-EVALZ | ADP7118 1 - Single Channels per IC Negative Adjustable Linear Voltage Regulator Evaluation Board | ADP7118RD-EVALZ.pdf | |
| MS3476W18-11S | 11 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | MS3476W18-11S.pdf | |
| 97-3106A36-10S-940 | AB 48C 48#16 SKT PLUG | 97-3106A36-10S-940.pdf | |
| BC-538756-019 | BACC 0 19 SHL N SS | BC-538756-019.pdf | |
| 22-28-4185 | 18 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 22-28-4185.pdf | |
| TS02010B00J0G | 2 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.300" (7.62mm) 270° Free Hanging (In-Line) | TS02010B00J0G.pdf | |
| VA23016000J0G | 23 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | VA23016000J0G.pdf | |
| RN60C8251FRSL | RES 8.25K OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60C8251FRSL.pdf |