| Manufacturer Part Number: | MMF-50BRD10K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10K OHM 0.1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-50BRD10K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-50BRD10K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0309 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-50BRD10K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-50BRD10K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-50BRD10K is new and unused, you can buy MMF-50BRD10K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-50BRD10K.
| LGX2W391MELC40 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2W391MELC40.pdf | |
| BQ014E0102J | 1000pF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm) | BQ014E0102J.pdf | |
| HBC08HEYH | FML CRD EDGE .100 8POS HL LOW PR | HBC08HEYH.pdf | |
| ASTMHTE-50.000MHZ-ZK-E-T | 50MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.63 V Enable/Disable | ASTMHTE-50.000MHZ-ZK-E-T.pdf | |
| DTC014YEBTL | TRANS PREBIAS NPN 50V 0.15W SC89 | DTC014YEBTL.pdf | |
| 8N4SV75KC-0128CDI | VCXO IC 25MHz 6-CLCC | 8N4SV75KC-0128CDI.pdf | |
| 74VHC574SJX | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP | 74VHC574SJX.pdf | |
| LM20154MHX/NOPB | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 4A 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad | LM20154MHX/NOPB.pdf | |
| VI-B1M-MX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W | VI-B1M-MX-F2.pdf | |
| VI-2NW-MW-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W | VI-2NW-MW-F1.pdf | |
| TVS06RS-17-6PB-LC | TV 6C 6#12 PIN PLUG | TVS06RS-17-6PB-LC.pdf | |
| 09332062702 | Female Insert without Contacts Gray 6+Ground Position Crimp | 09332062702.pdf |