| Manufacturer Part Number: | MMF-50BRD100K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 100K OHM 0.1% 1/2W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-50BRD100K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-50BRD100K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 100k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0309 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-50BRD100K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-50BRD100K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-50BRD100K is new and unused, you can buy MMF-50BRD100K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-50BRD100K.
| B41866C5687M000 | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 134 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 125°C | B41866C5687M000.pdf | |
| EBC49DREH | CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET | EBC49DREH.pdf | |
| 1N5914CPE3/TR12 | Zener Diode 3.6V 1.5W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5914CPE3/TR12.pdf | |
| XC4VLX60-10FF1148I | IC FPGA 640 I/O 1148FCBGA | XC4VLX60-10FF1148I.pdf | |
| Z8F1680HJ020EG | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 16KB (16K x 8) FLASH | Z8F1680HJ020EG.pdf | |
| P80C552EFB/08,557 | 8051 80C Microcontroller IC 8-Bit 16MHz ROMless 80-PQFP (14x20) | P80C552EFB/08,557.pdf | |
| SC16C652IB48,157 | IC DUART 32BYTES 48LQFP | SC16C652IB48,157.pdf | |
| MIC2205YML-TR | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1V 1 Output 600mA 10-VFDFN Exposed Pad, 10-MLF® | MIC2205YML-TR.pdf | |
| VE-21H-IW-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W | VE-21H-IW-F3.pdf | |
| VE-B6Z-MX-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W | VE-B6Z-MX-F1.pdf | |
| CA3108E28-21SZF80 | 37 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | CA3108E28-21SZF80.pdf | |
| LJT02RE-9-35P-014 | LJT 6C 6#22D PIN RECP | LJT02RE-9-35P-014.pdf | |
| U65-E04-1020 | CONN RECEPT 4X SCREWLOCK SMD PCB | U65-E04-1020.pdf | |
| 9-146304-0-23 | 23 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 9-146304-0-23.pdf |