| Manufacturer Part Number: | MMF-25FRF91K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 91K OHM 1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-25FRF91K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-25FRF91K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 91k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-25FRF91K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-25FRF91K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-25FRF91K is new and unused, you can buy MMF-25FRF91K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-25FRF91K.
| VJ1206Y101KBEAT4X | 100pF 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm) | VJ1206Y101KBEAT4X.pdf | |
| 1.5SMC75CAHE3/57T | TVS DIODE 64.1VWM 104VC DO214AB | 1.5SMC75CAHE3/57T.pdf | |
| 1812-103J | 10µH Unshielded Inductor 354mA 1.6 Ohm Max 1812 (4532 Metric) | 1812-103J.pdf | |
| S4924-394K | 390µH Shielded Inductor 203mA 7.4 Ohm Max Nonstandard | S4924-394K.pdf | |
| MC74ACT132NG | NAND Gate IC 4 Channel 14-PDIP | MC74ACT132NG.pdf | |
| ISO721QDRQ1 | General Purpose Digital Isolator 4000Vpk 1 Channel 100Mbps 15kV/µs CMTI 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | ISO721QDRQ1.pdf | |
| 99228 | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Engine - White, Warm Starboard | 99228.pdf | |
| VI-BWH-MY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W | VI-BWH-MY-F2.pdf | |
| 8690460000 | General Purpose Relay 3PDT (3 Form C) 24VAC Coil Socketable | 8690460000.pdf | |
| GTC030R24-5P | GT 16C 16#16 PIN RECP | GTC030R24-5P.pdf | |
| 97-3108A24-9PY-940 | AB 2C 2#4 PIN PLUG | 97-3108A24-9PY-940.pdf | |
| 936257-2 | 6 Position Rectangular Housing Connector Plug Black | 936257-2.pdf | |
| H521705100J0G | 21 Position Terminal Block Plug, Male Pins 0.197" (5.00mm) 180° Free Hanging (In-Line) | H521705100J0G.pdf | |
| CR2512-FX-3001ELF | RES SMD 3K OHM 1% 1W 2512 | CR2512-FX-3001ELF.pdf |