| Manufacturer Part Number: | MMF-25FRF39K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 39K OHM 1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-25FRF39K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-25FRF39K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 39k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-25FRF39K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-25FRF39K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-25FRF39K is new and unused, you can buy MMF-25FRF39K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-25FRF39K.
| EKMM401VNN151MA20T | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM401VNN151MA20T.pdf | |
| JAN2N3507L | TRANS NPN 50V 3A TO5 | JAN2N3507L.pdf | |
| MCP73833-GPI/MF | IC LI-ION/LI-POLY CTRLR 10DFN | MCP73833-GPI/MF.pdf | |
| VE-2WW-MY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W | VE-2WW-MY-B1.pdf | |
| VI-231-MV-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W | VI-231-MV-F3.pdf | |
| HS50 20R F | RES CHAS MNT 20 OHM 1% 50W | HS50 20R F.pdf | |
| HGG.1K.308.CLLP | 8 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | HGG.1K.308.CLLP.pdf | |
| 926781-01-26-I | 26 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole | 926781-01-26-I.pdf | |
| OSTYK33216030 | 16 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | OSTYK33216030.pdf | |
| OSTVM035551 | 3 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | OSTVM035551.pdf | |
| 9C08052A3740FKHFT | RES SMD 374 OHM 1% 1/8W 0805 | 9C08052A3740FKHFT.pdf | |
| YC124-FR-07750RL | RES ARRAY 4 RES 750 OHM 0804 | YC124-FR-07750RL.pdf |