| Manufacturer Part Number: | MMF-25FRF33K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33K OHM 1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-25FRF33K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-25FRF33K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-25FRF33K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-25FRF33K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-25FRF33K is new and unused, you can buy MMF-25FRF33K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-25FRF33K.
| M39003/03-0431/TR | 560µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10V Axial 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) | M39003/03-0431/TR.pdf | |
| EEM18DTBI-S189 | CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD | EEM18DTBI-S189.pdf | |
| EL9111IL-T7 | 0/3 Receiver | EL9111IL-T7.pdf | |
| SN74AUP1G74DQER | IC D-TYPE POS TRG SNGL 8X2SON | SN74AUP1G74DQER.pdf | |
| CS9202YDFR8 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 100mA 8-SOIC | CS9202YDFR8.pdf | |
| DTS150133UDC-Z6P | 15V 20W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord Input | DTS150133UDC-Z6P.pdf | |
| RR1220P-621-D | RES SMD 620 OHM 0.5% 1/10W 0805 | RR1220P-621-D.pdf | |
| GTC06G18-11P | GT 5C 5#12 PIN PLUG | GTC06G18-11P.pdf | |
| TVS06RF-J37SA | 37 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | TVS06RF-J37SA.pdf | |
| 983-6S20-41P6-L | 41 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | 983-6S20-41P6-L.pdf | |
| 446-83-266-41-036101 | 66 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 446-83-266-41-036101.pdf | |
| 0395056513 | 13 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) Vertical Through Hole | 0395056513.pdf | |
| CRGH2512F30K1 | RES SMD 30.1K OHM 1% 2W 2512 | CRGH2512F30K1.pdf | |
| ERJ-S1DF2491U | RES SMD 2.49K OHM 1% 3/4W 2010 | ERJ-S1DF2491U.pdf | |
| TNPW0805681KBEEN | RES SMD 681K OHM 0.1% 1/8W 0805 | TNPW0805681KBEEN.pdf |