| Manufacturer Part Number: | MMF-25FRF10K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10K OHM 1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-25FRF10K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-25FRF10K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-25FRF10K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-25FRF10K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-25FRF10K is new and unused, you can buy MMF-25FRF10K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-25FRF10K.
| 08052U430KAT2A | 43pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) | 08052U430KAT2A.pdf | |
| VJ0603D4R7DXPAP | 4.7pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D4R7DXPAP.pdf | |
| P6KE7.5CA-E3/73 | TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO204AC | P6KE7.5CA-E3/73.pdf | |
| SMB10J10HE3/52 | TVS DIODE 10VWM 18.8VC SMB | SMB10J10HE3/52.pdf | |
| 0459856481 | CONN HEADER 6 PWR 40SGL 3.18MM | 0459856481.pdf | |
| D-150-0238 | Terminal Butt Splice, Inline, Individual Openings Connector Crimp 12-14 AWG Blue, Yellow Stripe | D-150-0238.pdf | |
| 2SC4559 | TRANS NPN 400V 7A TO-220F | 2SC4559.pdf | |
| NGTB30N120IHSWG | IGBT Trench Field Stop 1200V 60A 192W Surface Mount TO-247 | NGTB30N120IHSWG.pdf | |
| DS92LV1023TMSA | 660Mbps Serializer 10 Input 1 Output 28-SSOP | DS92LV1023TMSA.pdf | |
| REC5-0505DRW/H6/A/M/CTRL | CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-05VOUT | REC5-0505DRW/H6/A/M/CTRL.pdf | |
| RJE7248812P1 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat5e | RJE7248812P1.pdf | |
| SM03B-SRSS-TB(LF)(SN) | 3 Positions Header, Shrouded Connector 0.039" (1.00mm) Surface Mount, Right Angle Tin | SM03B-SRSS-TB(LF)(SN).pdf | |
| 0395372910 | 10 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 270° Free Hanging (In-Line) | 0395372910.pdf | |
| RLR07C1540FPR36 | RES 154 OHM 1% 1/4W AXIAL | RLR07C1540FPR36.pdf |