| Manufacturer Part Number: | MMF-25BRD33K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33K OHM 0.1% 1/4W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MMF-25BRD33K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MMF-25BRD33K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | MELF, 0207 | |
| Supplier Device Package | MELF | |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MMF-25BRD33K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MMF-25BRD33K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MMF-25BRD33K is new and unused, you can buy MMF-25BRD33K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MMF-25BRD33K.
| SMBJ60CATR | TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMB | SMBJ60CATR.pdf | |
| ESA15DTKN-S288 | CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND | ESA15DTKN-S288.pdf | |
| SIT9120AI-2B2-25E148.500000G | OSC XO 2.5V 148.5MHZ | SIT9120AI-2B2-25E148.500000G.pdf | |
| IMC1812ER681J | 680µH Unshielded Wirewound Inductor 50mA 30 Ohm Max 1812 (4532 Metric) | IMC1812ER681J.pdf | |
| V375B15E200BL | CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W | V375B15E200BL.pdf | |
| PVR1301N | Solid State Relay DPST (2 Form A) 16-DIP (0.300", 7.62mm), 10 Leads | PVR1301N.pdf | |
| AA0805FR-073M4L | RES SMD 3.4M OHM 1% 1/8W 0805 | AA0805FR-073M4L.pdf | |
| 3282-9SG-530 | 9 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold | 3282-9SG-530.pdf | |
| XS2R-D423-1 | Circular Connector Distributor T-Shaped 4/4 (2) Female Sockets/Male Pins (2) Free Hanging (In-Line) | XS2R-D423-1.pdf | |
| DCCDB09F | 9 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Free Hanging (In-Line) Solder Cup | DCCDB09F.pdf | |
| 431213-20-0 | 20 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 431213-20-0.pdf | |
| CRGH2512J1M6 | RES SMD 1.6M OHM 5% 2W 2512 | CRGH2512J1M6.pdf | |
| RNF18BTC30K9 | RES 30.9K OHM 1/8W .1% AXIAL | RNF18BTC30K9.pdf |