| Manufacturer Part Number: | MM5Z10V |
|---|---|
| Manufacturer: | Fairchild Semiconductor |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 10V 200mW ±6% Surface Mount SOD-523F |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MM5Z10V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MM5Z10V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 10V | |
| Tolerance | ±6% | |
| Power - Max | 200mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 20 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 8V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-79, SOD-523F | |
| Supplier Device Package | SOD-523F | |
| Standard Package | 8,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MM5Z10V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MM5Z10V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Fairchild Semiconductor all series components. The condition of MM5Z10V is new and unused, you can buy MM5Z10V Fairchild Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MM5Z10V.
| UTT1A221MPD1TA | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT1A221MPD1TA.pdf | |
| MAL215972391E3 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 610 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215972391E3.pdf | |
| DIN-032RSE-RR1L-HM | CONN SOCKET DIN 32POS R/A GOLD | DIN-032RSE-RR1L-HM.pdf | |
| ATS164BSM-1 | 16.384MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount HC49/US | ATS164BSM-1.pdf | |
| SMBG4755A/TR13 | Zener Diode 43V 2W ±5% Surface Mount SMBG (DO-215AA) | SMBG4755A/TR13.pdf | |
| Z8FMC04100AKSG | eZ8 Encore!® MC™ Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 4KB (4K x 8) FLASH | Z8FMC04100AKSG.pdf | |
| NL37WZ17US | Buffer, Non-Inverting 3 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output US8 | NL37WZ17US.pdf | |
| VE-2NY-EV-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W | VE-2NY-EV-F4.pdf | |
| RSD-053.3/P | CONV DC/DC 1W 05VIN +/-3.3VOUT | RSD-053.3/P.pdf | |
| TV06DZ-11-5PB | 5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | TV06DZ-11-5PB.pdf | |
| TVP00RL-17-26SB-LC | TV 26C 26#20 SKT RECP | TVP00RL-17-26SB-LC.pdf | |
| L717DFA15P1APNA235 | 15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder | L717DFA15P1APNA235.pdf | |
| DF19L-20P-1H(56) | 20 Positions Receptacle Connector 0.039" (1.00mm) Board Edge, Cutout; Surface Mount, Right Angle Gold | DF19L-20P-1H(56).pdf | |
| CRA04S083560RJTD | RES ARRAY 4 RES 560 OHM 0804 | CRA04S083560RJTD.pdf |