| Manufacturer Part Number: | MKP1837382011W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Film Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 0.082µF Film Capacitor 100V 160V Polypropylene (PP), Metallized |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MKP1837382011W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MKP1837382011W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Mfg Application Notes | Soldering Guidelines Appl Note | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Film Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay BC Components | |
| Series | MKP1837 | |
| Packaging | * | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 0.082µF | |
| Tolerance | ±1% | |
| Voltage Rating - AC | 100V | |
| Voltage Rating - DC | 160V | |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C | |
| Mounting Type | * | |
| Package / Case | * | |
| Size / Dimension | * | |
| Height - Seated (Max) | * | |
| Termination | * | |
| Lead Spacing | * | |
| Applications | High Frequency, Switching | |
| Features | - | |
| Standard Package | 600 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MKP1837382011W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MKP1837382011W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MKP1837382011W is new and unused, you can buy MKP1837382011W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MKP1837382011W.
| SBR20U100CTE | Diode Array 1 Pair Common Cathode Super Barrier 100V 10A Through Hole TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA | SBR20U100CTE.pdf | |
| SI5341A-B-GMR | IC CLK BUFFER PLL 64QFN | SI5341A-B-GMR.pdf | |
| SN74AHCT367PWG4 | Buffer, Non-Inverting 2 Element 2, 4 (Hex) Bit per Element Push-Pull Output 16-TSSOP | SN74AHCT367PWG4.pdf | |
| 74LVT573PW,112 | D-Type Transparent Latch 1 Channel 8:8 IC Tri-State 20-TSSOP | 74LVT573PW,112.pdf | |
| MIC2077-1YM-TR | IC USB DISTRIB SW QUAD 16-SOIC | MIC2077-1YM-TR.pdf | |
| VE-J7T-CZ-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W | VE-J7T-CZ-F4.pdf | |
| V150A12T500B2 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W | V150A12T500B2.pdf | |
| VI-B1X-MX-S | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W | VI-B1X-MX-S.pdf | |
| DTS050300UDC-P5/RP | 5V 15W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord Input | DTS050300UDC-P5/RP.pdf | |
| RC0402FR-0710K2L | RES SMD 10.2K OHM 1% 1/16W 0402 | RC0402FR-0710K2L.pdf | |
| AC1206FR-072K8L | RES SMD 2.8K OHM 1% 1/4W 1206 | AC1206FR-072K8L.pdf | |
| 961212-6804-AR | 12 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 961212-6804-AR.pdf | |
| 0552-2-15-15-11-27-10-0 | Pin Receptacle Connector 0.015" ~ 0.020" (0.38mm ~ 0.51mm) No Tail Solder | 0552-2-15-15-11-27-10-0.pdf | |
| RT0603BRB0754R9L | RES SMD 54.9 OHM 0.1% 1/10W 0603 | RT0603BRB0754R9L.pdf | |
| AC01000001800JA100 | RES 180 OHM 1W 5% AXIAL | AC01000001800JA100.pdf |