| Manufacturer Part Number: | MILS1812R-393K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 39µH Shielded Inductor 250mA 3.2 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MILS1812R-393K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MILS1812R-393K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | MILS1812R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 39µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 250mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 3.2 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 11MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.134" (3.40mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MILS1812R-393K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MILS1812R-393K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of MILS1812R-393K is new and unused, you can buy MILS1812R-393K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MILS1812R-393K.
| C08G12 | FUSE CRTRDGE 12A 400VAC NON STD | C08G12.pdf | |
| 208457048001049 | CONNECTOR RECEPT 48POS STR | 208457048001049.pdf | |
| ASM06DRST-S664 | CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD | ASM06DRST-S664.pdf | |
| TPS24720RGTT | Hot Swap Controller, Monitor 1 Channel General Purpose 16-QFN (3x3) | TPS24720RGTT.pdf | |
| D050-RW840-G4 | LED Lighting COBs, Engines, Modules - | D050-RW840-G4.pdf | |
| LM25085AMYEEVAL/NOPB | LM25085A - DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board | LM25085AMYEEVAL/NOPB.pdf | |
| AE-TS44AM | ChipProg-48, ChipProg-481, ChipProg-G41 - Socket Module - TSOP | AE-TS44AM.pdf | |
| DTS26F23-55SN | 55 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | DTS26F23-55SN.pdf | |
| PT04SE20-41S | PTSE 41C 41#20 SKT RECP | PT04SE20-41S.pdf | |
| P08-020-SLTM-A-G | 20 Position Connector Socket, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | P08-020-SLTM-A-G.pdf | |
| 3-215309-0 | 60 Position Receptacle Connector Gold 0.100" (2.54mm) Through Hole | 3-215309-0.pdf | |
| 65863-195LF | 34 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 65863-195LF.pdf | |
| RNF12GTD75K0 | RES 75K OHM 1/2W 2% AXIAL | RNF12GTD75K0.pdf | |
| RN50C9090FRE6 | RES 909 OHM 1/20W 1% AXIAL | RN50C9090FRE6.pdf |