| Manufacturer Part Number: | MILS1812R-334K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 330µH Shielded Inductor 129mA 12 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MILS1812R-334K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MILS1812R-334K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | MILS1812R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 330µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 129mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 12 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 790kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 3.7MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 790kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.134" (3.40mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MILS1812R-334K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MILS1812R-334K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of MILS1812R-334K is new and unused, you can buy MILS1812R-334K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MILS1812R-334K.
| MKT1813447255 | 0.47µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Metallized Axial 0.354" Dia x 0.748" L (9.00mm x 19.00mm) | MKT1813447255.pdf | |
| GBB40DYRN | CONN CARD EXTEND .050" 40POS | GBB40DYRN.pdf | |
| HBM28DRKS | CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD | HBM28DRKS.pdf | |
| 9C-54.000MAAE-T | 54MHz ±30ppm Crystal 12pF 80 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount HC-49S | 9C-54.000MAAE-T.pdf | |
| ASTMUPCD-33-26.000MHZ-EY-E-T | 26MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 3.3V 36mA Enable/Disable | ASTMUPCD-33-26.000MHZ-EY-E-T.pdf | |
| SMBG4752AE3/TR13 | Zener Diode 33V 2W ±5% Surface Mount SMBG (DO-215AA) | SMBG4752AE3/TR13.pdf | |
| HM79S-125271LFTR13 | 270µH Shielded Inductor 630mA 700 mOhm Max Nonstandard | HM79S-125271LFTR13.pdf | |
| VI-J6K-MY-S | CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W | VI-J6K-MY-S.pdf | |
| PT00E14-19P-476 | PT 19C 19#20 PIN RECP | PT00E14-19P-476.pdf | |
| 1658643-1 | Receptacle for Female Contacts Housing D-Sub Connector 9 Position | 1658643-1.pdf | |
| 2143294-1 | SFP+ 1X6 CAGE ASSEMBLY WITH LIGH | 2143294-1.pdf | |
| 862-40-021-00-180000 | 21 Positions Header, Unshrouded Connector 0.070" (1.78mm) Through Hole Tin | 862-40-021-00-180000.pdf | |
| Y16241K40000A23W | RES SMD 1.4K OHM 0.05% 1/5W 0805 | Y16241K40000A23W.pdf | |
| RG3216N-2003-C-T5 | RES SMD 200K OHM 0.25% 1/4W 1206 | RG3216N-2003-C-T5.pdf |