| Manufacturer Part Number: | MFR-25FRF52-13K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 34010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 13K OHM 1/4W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MFR-25FRF52-13K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MFR-25FRF52-13K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Leaded Resistors | |
| Online Catalog | MFR Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MFR | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MFR-25FRF52-13K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MFR-25FRF52-13K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MFR-25FRF52-13K is new and unused, you can buy MFR-25FRF52-13K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MFR-25FRF52-13K.
| AHA335M2AE16T-F | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 90.5 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA335M2AE16T-F.pdf | |
| TAP476M020CCS | 47µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20V Radial 1.2 Ohm 0.335" Dia (8.50mm) | TAP476M020CCS.pdf | |
| V68ZT20PX10 | VARISTOR 68V 2KA DISC 20MM | V68ZT20PX10.pdf | |
| SIT9002AI-28H18DT | 1MHz ~ 220MHz LVDS MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 1.8V | SIT9002AI-28H18DT.pdf | |
| 8N3QV01EG-1151CDI8 | VCXO IC 150MHz, 156.25MHz, 212.5MHz, 150MHz 10-CLCC | 8N3QV01EG-1151CDI8.pdf | |
| MAX4168ESD+ | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC | MAX4168ESD+.pdf | |
| NCP1339CGEVB | NCP1339 - AC/DC, Primary Side 1, Isolated Outputs Evaluation Board | NCP1339CGEVB.pdf | |
| 14-60-0082 | 8 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin 24 AWG | 14-60-0082.pdf | |
| DF3D-9P-2V(20) | 9 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Tin | DF3D-9P-2V(20).pdf | |
| 0395072011 | 11 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 270° Free Hanging (In-Line) | 0395072011.pdf | |
| VO42115100J0G | 42 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) 90°, Right Angle Through Hole | VO42115100J0G.pdf | |
| 1729100000 | 36 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) Vertical Through Hole | 1729100000.pdf | |
| RG1608N-1153-C-T5 | RES SMD 115KOHM 0.25% 1/10W 0603 | RG1608N-1153-C-T5.pdf |