| Manufacturer Part Number: | MFN-25FRF52-91K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 91K OHM 1/4W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MFN-25FRF52-91K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MFN-25FRF52-91K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | MFN | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 91k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Moisture Resistant | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MFN-25FRF52-91K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MFN-25FRF52-91K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of MFN-25FRF52-91K is new and unused, you can buy MFN-25FRF52-91K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MFN-25FRF52-91K.
| EKMG100ETD101ME11D | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG100ETD101ME11D.pdf | |
| 8Z-48.000MEEQ-T | 48MHz ±10ppm Crystal 10pF 60 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 8Z-48.000MEEQ-T.pdf | |
| SS2P6HM3/84A | DIODE SCHOTTKY 60V 2A DO220AA | SS2P6HM3/84A.pdf | |
| PBSS302NDH | TRANS NPN 40V 4A 6TSOP | PBSS302NDH.pdf | |
| IP3088CX20,135 | LC (Pi) EMI Filter 5th Order Low Pass 8 Channel L = 40nH (Total), C = 42pF (Total) 30mA 20-WFBGA, WLCSP | IP3088CX20,135.pdf | |
| SCB63C-330 | 33µH Shielded Inductor 1.12A 259 mOhm Max Nonstandard | SCB63C-330.pdf | |
| LTC1865LAIMS#TRPBF | 16 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 SAR 10-MSOP | LTC1865LAIMS#TRPBF.pdf | |
| M4A5-96/48-10VC | IC CPLD 96MC 10NS 100TQFP | M4A5-96/48-10VC.pdf | |
| RMCF0805FT29R4 | RES SMD 29.4 OHM 1% 1/8W 0805 | RMCF0805FT29R4.pdf | |
| RBC60DRYS | CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD | RBC60DRYS.pdf | |
| 4-103321-0-14 | 14 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin-Lead | 4-103321-0-14.pdf | |
| 0445371002 | 8 Positions Header, Shrouded Connector 0.394" (10.00mm) Through Hole Tin-Lead | 0445371002.pdf | |
| RG2012P-4020-W-T1 | RES SMD 402 OHM 0.05% 1/8W 0805 | RG2012P-4020-W-T1.pdf |