| Manufacturer Part Number: | MALREKB00DC133XG0K |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 80.38 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MALREKB00DC133XG0K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MALREKB00DC133XG0K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay BC Components | |
| Series | EKB | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 3.3µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 400V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80.38 Ohm @ 120Hz | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 39mA @ 120Hz | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) | |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.570" (14.50mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MALREKB00DC133XG0K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MALREKB00DC133XG0K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MALREKB00DC133XG0K is new and unused, you can buy MALREKB00DC133XG0K Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MALREKB00DC133XG0K.
| 173D106X0020WE3 | 10µF Molded Tantalum Capacitors 20V Axial 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) | 173D106X0020WE3.pdf | |
| ECC20DRYH | CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD | ECC20DRYH.pdf | |
| SIT9002AI-23H18DK | 1MHz ~ 220MHz LVDS MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 1.8V | SIT9002AI-23H18DK.pdf | |
| PBSS9110X,135 | TRANS PNP 100V 1A SOT89 | PBSS9110X,135.pdf | |
| 2SB1188T100Q | TRANS PNP 32V 2A SO-89 | 2SB1188T100Q.pdf | |
| TLC1541CFNG3 | 10 Bit Analog to Digital Converter 11 Input 1 SAR 20-PLCC (9x9) | TLC1541CFNG3.pdf | |
| MC44BC374EJB | IC MODULATOR ANT BOOSTER 24TSSOP | MC44BC374EJB.pdf | |
| VI-B43-EX-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W | VI-B43-EX-F1.pdf | |
| TXS2SA-L2-9V-X | General Purpose Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount | TXS2SA-L2-9V-X.pdf | |
| ABB75DHAS | CONN EDGECARD 150PS R/A .050 SLD | ABB75DHAS.pdf | |
| 1665940000 | PLATE MTG DSUB SZ3 PLAST 1X9POS | 1665940000.pdf |