| Manufacturer Part Number: | MALREKB00BA222L00K |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.82 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MALREKB00BA222L00K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MALREKB00BA222L00K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay BC Components | |
| Series | EKB | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 22µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 100V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 4.82 Ohm @ 120Hz | |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 95mA @ 120Hz | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) | |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.490" (12.50mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can | |
| Standard Package | 6,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MALREKB00BA222L00K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MALREKB00BA222L00K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MALREKB00BA222L00K is new and unused, you can buy MALREKB00BA222L00K Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MALREKB00BA222L00K.
| ESM24DTMI | CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD | ESM24DTMI.pdf | |
| ESM22DRYI | CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD | ESM22DRYI.pdf | |
| KC2016K12.2880C10E00 | 12.288MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 1.8V, 2.5V, 3.3V 3.5mA Standby (Power Down) | KC2016K12.2880C10E00.pdf | |
| NTLUS3A39PZCTBG | MOSFET P-CH 20V 5.2A UDFN6 | NTLUS3A39PZCTBG.pdf | |
| 72V90823PF | Multiplexer 1 x 16:16 100-TQFP (14x14) | 72V90823PF.pdf | |
| LM34910CSDX/NOPB | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 2.5V 1 Output 1.25A 10-WDFN Exposed Pad | LM34910CSDX/NOPB.pdf | |
| AP7315-12SA-7 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.2V 150mA SOT-23 | AP7315-12SA-7.pdf | |
| S-1312A26-A4T2U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.6V 150mA HSNT-4-B | S-1312A26-A4T2U3.pdf | |
| EL3011S1(TA) | Optoisolator Triac Output 5000Vrms 1 Channel 6-SMD | EL3011S1(TA).pdf | |
| LQ043Y1DY01 | Graphic LCD Display Module Parallel, 24-Bit (RGB) 4.3" (109.22mm) 480 x 800 | LQ043Y1DY01.pdf | |
| NCL30000LED3GEVB | NCL30000 1, Isolated Output LED Driver Evaluation Board | NCL30000LED3GEVB.pdf | |
| EMM28DRTH-S13 | CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND | EMM28DRTH-S13.pdf | |
| RP13-PC-222 | Pin Contact 24-28 AWG Crimp Silver | RP13-PC-222.pdf |