| Manufacturer Part Number: | MALREKB00BA215L00K |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 7.07 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MALREKB00BA215L00K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MALREKB00BA215L00K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay BC Components | |
| Series | EKB | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 15µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 100V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 7.07 Ohm @ 120Hz | |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 78mA @ 120Hz | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) | |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.490" (12.50mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can | |
| Standard Package | 6,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MALREKB00BA215L00K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MALREKB00BA215L00K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MALREKB00BA215L00K is new and unused, you can buy MALREKB00BA215L00K Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MALREKB00BA215L00K.
| B43501A9337M82 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 200 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A9337M82.pdf | |
| SMAJ13CA-M3/5A | TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO-214AC | SMAJ13CA-M3/5A.pdf | |
| 416F271X3AKT | 27.12MHz ±15ppm Crystal 8pF 200 Ohm -10°C ~ 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F271X3AKT.pdf | |
| S0603-33NJ1 | 33nH Unshielded Wirewound Inductor 600mA 250 mOhm Max 0603 (1608 Metric) | S0603-33NJ1.pdf | |
| S9S08SG16E1WTGR | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 16KB (16K x 8) FLASH 16-TSSOP | S9S08SG16E1WTGR.pdf | |
| OPA4131NA | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-SOIC | OPA4131NA.pdf | |
| VI-B13-IY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W | VI-B13-IY-F1.pdf | |
| VE-26M-CU-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W | VE-26M-CU-B1.pdf | |
| RMCF0603FT5K90 | RES SMD 5.9K OHM 1% 1/10W 0603 | RMCF0603FT5K90.pdf | |
| GBB11DHHN | CONN EDGECARD 22POS .050 DIP SLD | GBB11DHHN.pdf | |
| CIR020R-14S-6P-F80-T12-15 | 6 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | CIR020R-14S-6P-F80-T12-15.pdf | |
| MS3474W24-61PX-LC | 61 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut | MS3474W24-61PX-LC.pdf | |
| CTVS07RF-15-35HN-LC | CTV 37C 37#22D PIN J/N RECP | CTVS07RF-15-35HN-LC.pdf | |
| 0386315102 | 2 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 0386315102.pdf | |
| EW03625100J0G | 3 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.400" (10.16mm) 90°, Right Angle, Under Board Through Hole | EW03625100J0G.pdf |