| Manufacturer Part Number: | MALREKB00BA133S00K |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.3µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 60.29 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MALREKB00BA133S00K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MALREKB00BA133S00K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay BC Components | |
| Series | EKB | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 3.3µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 200V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60.29 Ohm @ 120Hz | |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 29mA @ 120Hz | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) | |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.490" (12.50mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can | |
| Standard Package | 6,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MALREKB00BA133S00K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MALREKB00BA133S00K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MALREKB00BA133S00K is new and unused, you can buy MALREKB00BA133S00K Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MALREKB00BA133S00K.
| 50ZL5.6MEFCTZ4X7 | 5.6µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50ZL5.6MEFCTZ4X7.pdf | |
| MAL214064332E3 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | MAL214064332E3.pdf | |
| T95R336K035LZAS | 33µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35V 2824 (7260 Metric) 280 mOhm 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm) | T95R336K035LZAS.pdf | |
| CWR26KC106MCGA\PR | 10µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25V 2711 (6728 Metric) 350 mOhm 0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm) | CWR26KC106MCGA\PR.pdf | |
| MX15KP85AE3 | TVS DIODE 85VWM 137VC CASE5A | MX15KP85AE3.pdf | |
| DM3312X101R-10 | 100 Ohm Impedance Ferrite Bead 3312 (8531 Metric) Surface Mount 10A 1 Lines 4 mOhm Max DCR -55°C ~ 125°C | DM3312X101R-10.pdf | |
| CD74HC4515EN | Decoder/Demultiplexer 1 x 4:16 24-PDIP | CD74HC4515EN.pdf | |
| HD4825G | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck | HD4825G.pdf | |
| CR0402-JW-360GLF | RES SMD 36 OHM 5% 1/16W 0402 | CR0402-JW-360GLF.pdf | |
| AMC31DRXI-S734 | CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD | AMC31DRXI-S734.pdf | |
| MS3101E28-16S | 20 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3101E28-16S.pdf | |
| 0428160212 | 2 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.394" (10.00mm) | 0428160212.pdf | |
| CRCW06031K69FKEB | RES SMD 1.69K OHM 1% 1/10W 0603 | CRCW06031K69FKEB.pdf |