| Manufacturer Part Number: | MALREKB00AA222JM0K |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 6.03 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MALREKB00AA222JM0K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MALREKB00AA222JM0K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay BC Components | |
| Series | EKB | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 22µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 63V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 6.03 Ohm @ 120Hz | |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 83mA @ 120Hz | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.079" (2.00mm) | |
| Size / Dimension | 0.197" Dia (5.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.490" (12.50mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MALREKB00AA222JM0K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MALREKB00AA222JM0K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MALREKB00AA222JM0K is new and unused, you can buy MALREKB00AA222JM0K Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MALREKB00AA222JM0K.
| UHN1A102MPD9 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHN1A102MPD9.pdf | |
| K223K15X7RK53H5 | 0.022µF 200V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K223K15X7RK53H5.pdf | |
| 2512R-153J | 15µH Unshielded Inductor 474mA 1.8 Ohm Max 2-SMD | 2512R-153J.pdf | |
| 8N3QV01LG-1134CDI8 | VCXO IC 100MHz, 156.25MHz, 250MHz, 312.5MHz 10-CLCC | 8N3QV01LG-1134CDI8.pdf | |
| NCP803SN232T1 | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-3 (TO-236) | NCP803SN232T1.pdf | |
| DPS240075U-P6/RN | 24V 18W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input | DPS240075U-P6/RN.pdf | |
| AR0402FR-076K2L | RES SMD 6.2K OHM 1% 1/16W 0402 | AR0402FR-076K2L.pdf | |
| MS3110F10-98P | 6 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | MS3110F10-98P.pdf | |
| 6116202-6 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) Vertical Shielded Cat5 | 6116202-6.pdf | |
| 0190540039 | Ring Terminal Connector 10 Stud Circular 18-22 AWG Crimp | 0190540039.pdf | |
| RP73D2A787KBTG | RES SMD 787K OHM 0.1% 1/8W 0805 | RP73D2A787KBTG.pdf |