| Manufacturer Part Number: | MALREKB00AA122LL0K |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 48.23 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MALREKB00AA122LL0K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MALREKB00AA122LL0K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay BC Components | |
| Series | EKB | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 2.2µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 100V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 48.23 Ohm @ 120Hz | |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 26mA @ 120Hz | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.079" (2.00mm) | |
| Size / Dimension | 0.197" Dia (5.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.490" (12.50mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MALREKB00AA122LL0K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MALREKB00AA122LL0K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MALREKB00AA122LL0K is new and unused, you can buy MALREKB00AA122LL0K Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MALREKB00AA122LL0K.
| K392J20C0GK5TL2 | 3900pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | K392J20C0GK5TL2.pdf | |
| PHE450MA5100JR05 | 10000pF Film Capacitor 300V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm) | PHE450MA5100JR05.pdf | |
| BFC236858272 | 2700pF Film Capacitor 220V 400V Polyester, Metallized Radial 0.492" L x 0.169" W (12.50mm x 4.30mm) | BFC236858272.pdf | |
| MKP385413250JPI4T0 | 0.13µF Film Capacitor 900V 2500V (2.5kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.634" L x 0.709" W (41.50mm x 18.00mm) | MKP385413250JPI4T0.pdf | |
| BK/MAX-30ID | FUSE 30 AMP | BK/MAX-30ID.pdf | |
| ECS-60-32-5PDN-TR | 6MHz ±30ppm Crystal 32pF 70 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount HC49/US | ECS-60-32-5PDN-TR.pdf | |
| ADR03BRZ-REEL7 | Series Voltage Reference IC ±0.1% 10mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | ADR03BRZ-REEL7.pdf | |
| VI-24X-CU | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W | VI-24X-CU.pdf | |
| RMCF1206JG51K0 | RES SMD 51K OHM 5% 1/4W 1206 | RMCF1206JG51K0.pdf | |
| CA06R24-5PF80 | 16 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Silver | CA06R24-5PF80.pdf | |
| 530347-9 | KEY RIVET | 530347-9.pdf | |
| 95665-414HLF | 14 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 95665-414HLF.pdf | |
| 5-2176073-3 | RES SMD 1.87KOHM 0.5% 1/32W 0201 | 5-2176073-3.pdf | |
| SFR25H0002009FA500 | RES 20 OHM 1/2W 1% AXIAL | SFR25H0002009FA500.pdf |