| Manufacturer Part Number: | MALREKA05BA322E00K |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 970 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MALREKA05BA322E00K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MALREKA05BA322E00K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay BC Components | |
| Series | EKA | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 220µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 25V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 970 mOhm @ 120Hz | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 327mA @ 120Hz | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) | |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.490" (12.50mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can | |
| Standard Package | 6,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MALREKA05BA322E00K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MALREKA05BA322E00K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MALREKA05BA322E00K is new and unused, you can buy MALREKA05BA322E00K Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MALREKA05BA322E00K.
| LTC6930IDCB-7.37#TRMPBF | Oscillator, Silicon IC 7.3728MHz 8-WFDFN Exposed Pad | LTC6930IDCB-7.37#TRMPBF.pdf | |
| XC9536XL-10PCG44I | IC CPLD 36MC 10NS 44PLCC | XC9536XL-10PCG44I.pdf | |
| Z8FMC08100AKEG | eZ8 Encore!® MC™ Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 8KB (8K x 8) FLASH | Z8FMC08100AKEG.pdf | |
| AM26LS31PC | 4/0 Driver RS422, RS485 16-PDIP | AM26LS31PC.pdf | |
| RL-16D0-0538 | LED Lamp Replacement White, Neutral MR16 12VAC 1.58" Dia x 2.00" L (40.14mm x 50.80mm) | RL-16D0-0538.pdf | |
| MP4-2Q-1N-1N-00 | MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | MP4-2Q-1N-1N-00.pdf | |
| RC0402DR-0714K3L | RES SMD 14.3KOHM 0.5% 1/16W 0402 | RC0402DR-0714K3L.pdf | |
| 87402-515LF | CONN HEADER 30POS .050 R/A PCB | 87402-515LF.pdf | |
| 1-1546965-1 | 11 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 1-1546965-1.pdf | |
| RG1608P-9091-C-T5 | RES SMD 9.09K OHM 1/10W 0603 | RG1608P-9091-C-T5.pdf | |
| CMF602M0000FKR6 | RES 2M OHM 1W 1% AXIAL | CMF602M0000FKR6.pdf | |
| CA5075120R0KS70 | RES 120 OHM 3.75W 10% AXIAL | CA5075120R0KS70.pdf |