| Manufacturer Part Number: | MALREKA05AA133J00K |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.3µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 40.2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MALREKA05AA133J00K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MALREKA05AA133J00K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay BC Components | |
| Series | EKA | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 3.3µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 63V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40.2 Ohm @ 120Hz | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 42mA @ 120Hz | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.079" (2.00mm) | |
| Size / Dimension | 0.197" Dia (5.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.490" (12.50mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can | |
| Standard Package | 7,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MALREKA05AA133J00K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MALREKA05AA133J00K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MALREKA05AA133J00K is new and unused, you can buy MALREKA05AA133J00K Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MALREKA05AA133J00K.
| 15KP220A | TVS DIODE 220VWM 356VC AXIAL | 15KP220A.pdf | |
| CDZT2RA15B | Zener Diode 15V 100mW ±2% Surface Mount VMN2 | CDZT2RA15B.pdf | |
| SI6459BDQ-T1-E3 | MOSFET P-CH 60V 2.2A 8-TSSOP | SI6459BDQ-T1-E3.pdf | |
| VE-JNJ-MX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W | VE-JNJ-MX-F2.pdf | |
| 97-60-20P(621) | CONN CAP FOR SIZE 20 PLUG | 97-60-20P(621).pdf | |
| TVS06RK-19-39SD-LC | TV 39C 37#20 2#16 SKT PLUG | TVS06RK-19-39SD-LC.pdf | |
| 3-644628-5 | 5 Positions Header, Unshrouded Connector 0.156" (3.96mm) Through Hole Gold | 3-644628-5.pdf | |
| 5452182 | 8 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 5452182.pdf | |
| 1783445 | 3 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.300" (7.62mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1783445.pdf | |
| 1786491 | 11 Position Terminal Block Header, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1786491.pdf | |
| PHP00805E1402BST1 | RES SMD 14K OHM 0.1% 5/8W 0805 | PHP00805E1402BST1.pdf | |
| RP73D2A17R4BTG | RES SMD 17.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 | RP73D2A17R4BTG.pdf | |
| FC0402E1000DTBST1 | RES SMD 100 OHM 0.5% 1/20W 0402 | FC0402E1000DTBST1.pdf | |
| 9C08052A2204FKHFT | RES SMD 2.2M OHM 1% 1/8W 0805 | 9C08052A2204FKHFT.pdf | |
| 768201103GPTR13 | RES ARRAY 19 RES 10K OHM 20SOIC | 768201103GPTR13.pdf |