| Manufacturer Part Number: | MALREKA00PB333EL0K |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 640 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MALREKA00PB333EL0K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MALREKA00PB333EL0K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay BC Components | |
| Series | EKA | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 330µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 25V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 640 mOhm @ 120Hz | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 431mA @ 120Hz | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) | |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MALREKA00PB333EL0K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MALREKA00PB333EL0K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MALREKA00PB333EL0K is new and unused, you can buy MALREKA00PB333EL0K Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MALREKA00PB333EL0K.
| BZW04-8V5BHE3/73 | TVS DIODE 8.55VWM DO204AL | BZW04-8V5BHE3/73.pdf | |
| 416F2401XCAT | 24MHz ±10ppm Crystal 10pF 200 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F2401XCAT.pdf | |
| LQG15HS8N2J02D | 8.2nH Unshielded Multilayer Inductor 300mA 240 mOhm Max 0402 (1005 Metric) | LQG15HS8N2J02D.pdf | |
| LTC1596-1BCSW#PBF | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 16-SOIC | LTC1596-1BCSW#PBF.pdf | |
| DG305ACWE | 1 Circuit IC Switch 2:1 50 Ohm 16-SOIC | DG305ACWE.pdf | |
| LT1460ACS8-5#PBF | Series Voltage Reference IC ±0.075% 40mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | LT1460ACS8-5#PBF.pdf | |
| TPS63001DRCT | Buck-Boost Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 1.6A (Switch) 10-VFDFN Exposed Pad | TPS63001DRCT.pdf | |
| VI-JV1-EZ-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W | VI-JV1-EZ-B1.pdf | |
| A622 | Xeltek Programmers - Socket Module - SOIC | A622.pdf | |
| ESR18EZPF80R6 | RES SMD 80.6 OHM 1% 1/3W 1206 | ESR18EZPF80R6.pdf | |
| DL66R20-39PN-6116 | 39 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | DL66R20-39PN-6116.pdf | |
| MS3102E20-30P | 13 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | MS3102E20-30P.pdf | |
| MS3452W32-7PW | 35 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Silver | MS3452W32-7PW.pdf | |
| FFA.2S.787.CN | COLLET FFA.2S. - 8.7MM DIA | FFA.2S.787.CN.pdf | |
| 76341-413LF | 13 Position Receptacle Connector Tin 0.100" (2.54mm) Through Hole | 76341-413LF.pdf |