| Manufacturer Part Number: | MALREKA00PB315FL0K |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.24 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MALREKA00PB315FL0K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MALREKA00PB315FL0K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay BC Components | |
| Series | EKA | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 150µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 35V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.24 Ohm @ 120Hz | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 318mA @ 120Hz | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) | |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MALREKA00PB315FL0K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MALREKA00PB315FL0K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MALREKA00PB315FL0K is new and unused, you can buy MALREKA00PB315FL0K Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MALREKA00PB315FL0K.
| 600S0R2AT250XT | 0.20pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 600S0R2AT250XT.pdf | |
| GRM1885C1H200JA01J | 20pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1H200JA01J.pdf | |
| C901U409CZNDBAWL40 | 4pF 440VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | C901U409CZNDBAWL40.pdf | |
| ERZ-E08F391 | VARISTOR 390V 3.5KA DISC 10.5MM | ERZ-E08F391.pdf | |
| EC103B1AP | SCR 200V 800mA Sensitive Gate Through Hole TO-92 | EC103B1AP.pdf | |
| 74404084082 | 8.2µH Shielded Wirewound Inductor 3.45A 26 mOhm Nonstandard | 74404084082.pdf | |
| PIC18F46K80-H/PT | PIC PIC® XLP™ 18K Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 64KB (32K x 16) FLASH 44-TQFP (10x10) | PIC18F46K80-H/PT.pdf | |
| VE-J6L-EZ-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W | VE-J6L-EZ-B1.pdf | |
| VI-26W-CW-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W | VI-26W-CW-F2.pdf | |
| DDME-24W7P-K87 | 24 (17 + 7 Coax or Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector, Panel Mount Solder Cup | DDME-24W7P-K87.pdf | |
| 163A13779X | CONN DSUB 9P M PC/FR.LOCK M3 | 163A13779X.pdf | |
| M80-5411042 | 10 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle Gold | M80-5411042.pdf | |
| 3429-L203 | 26, 26 Positions Header, Shrouded, Stackable (2) Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 3429-L203.pdf | |
| 2-1546700-2 | 23 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 2-1546700-2.pdf | |
| AC2010FK-0751RL | RES SMD 51 OHM 1% 3/4W 2010 | AC2010FK-0751RL.pdf |