| Manufacturer Part Number: | MALREKA00PB133P00K |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 80.4 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MALREKA00PB133P00K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MALREKA00PB133P00K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay BC Components | |
| Series | EKA | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 3.3µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 450V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80.4 Ohm @ 120Hz | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 50mA @ 120Hz | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) | |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can | |
| Standard Package | 3,600 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MALREKA00PB133P00K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MALREKA00PB133P00K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MALREKA00PB133P00K is new and unused, you can buy MALREKA00PB133P00K Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MALREKA00PB133P00K.
| UVK1E101MDD1TA | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1E101MDD1TA.pdf | |
| MKP1841256104 | 5600pF Film Capacitor 600V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial | MKP1841256104.pdf | |
| BFC237526752 | 7500pF Film Capacitor 400V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.728" L x 0.276" W (18.50mm x 7.00mm) | BFC237526752.pdf | |
| P4SMA22A-E3/61 | TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC SMA | P4SMA22A-E3/61.pdf | |
| MSMCGLCE15AE3 | TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO215AB | MSMCGLCE15AE3.pdf | |
| GEM22DSEI-S13 | CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND | GEM22DSEI-S13.pdf | |
| GBB24DYFN | CONN EDGECARD .050" 24POS SMD | GBB24DYFN.pdf | |
| GMC20DRTS | CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD | GMC20DRTS.pdf | |
| PAM8902AZER | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class D 16-CSP (1.95x1.95) | PAM8902AZER.pdf | |
| MC10EP29MNG | IC D-TYPE POS/NEG 20QFN | MC10EP29MNG.pdf | |
| AT0402DRE07453RL | RES SMD 453 OHM 0.5% 1/16W 0402 | AT0402DRE07453RL.pdf | |
| KPT08F14-18SX | 18 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold | KPT08F14-18SX.pdf | |
| TVP00RW-25-4HC-LC | TV 143C 48#20 8#16 PIN RECP | TVP00RW-25-4HC-LC.pdf | |
| 9-146274-0-28 | 28 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 9-146274-0-28.pdf | |
| 929984-01-33 | 33 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin-Lead | 929984-01-33.pdf |