| Manufacturer Part Number: | MALREKA00KL322N00K |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 900 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MALREKA00KL322N00K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MALREKA00KL322N00K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay BC Components | |
| Series | EKA | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 220µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 250V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 900 mOhm @ 120Hz | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 988mA @ 120Hz | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) | |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 1.476" (37.50mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can | |
| Standard Package | 300 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MALREKA00KL322N00K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MALREKA00KL322N00K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MALREKA00KL322N00K is new and unused, you can buy MALREKA00KL322N00K Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MALREKA00KL322N00K.
| LGX2G181MELB25 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2G181MELB25.pdf | |
| MINISMDC200-2 | POLYSWITCH 2.0A RESET FUSE SMD | MINISMDC200-2.pdf | |
| MXL5KP17A | TVS DIODE 17VWM 27.6VC CASE5A | MXL5KP17A.pdf | |
| NJU6366BF1-TE1 | 50MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 2 V ~ 5.5 V 10mA Standby (Power Down) | NJU6366BF1-TE1.pdf | |
| LM4888SQ/NOPB | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) with Stereo Headphones Class AB 24-WQFN (4x4) | LM4888SQ/NOPB.pdf | |
| P9025B-1AWGI | IC WIRELESS PWR RECEIVER | P9025B-1AWGI.pdf | |
| VI-J32-IX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W | VI-J32-IX-F2.pdf | |
| RT0402BRD0712K4L | RES SMD 12.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 | RT0402BRD0712K4L.pdf | |
| ERA-6ARB563V | RES SMD 56K OHM 0.1% 1/8W 0805 | ERA-6ARB563V.pdf | |
| ABC28DTBN | CONN EDGECARD 56POS .100" | ABC28DTBN.pdf | |
| DF50-50DP-1V(62) | 50 Positions Header, Shrouded Connector 0.039" (1.00mm) Surface Mount Gold | DF50-50DP-1V(62).pdf | |
| RT0402CRD0747RL | RES SMD 47 OHM 0.25% 1/16W 0402 | RT0402CRD0747RL.pdf | |
| D55342E07B113BRT5 | RES SMD 113K OHM 0.1% 1/4W 1206 | D55342E07B113BRT5.pdf | |
| VSSR1603510GTF | RES ARRAY 8 RES 51 OHM 16SSOP | VSSR1603510GTF.pdf |