| Manufacturer Part Number: | MALREKA00FE322LG0K |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 480 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MALREKA00FE322LG0K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MALREKA00FE322LG0K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay BC Components | |
| Series | EKA | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 220µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 100V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 480 mOhm @ 120Hz | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 737mA @ 120Hz | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) | |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can | |
| Standard Package | 400 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MALREKA00FE322LG0K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MALREKA00FE322LG0K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MALREKA00FE322LG0K is new and unused, you can buy MALREKA00FE322LG0K Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MALREKA00FE322LG0K.
| 400KXW68MEFC12.5X40 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400KXW68MEFC12.5X40.pdf | |
| CC45SL3AD120JYNNA | 12pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.217" Dia (5.50mm) | CC45SL3AD120JYNNA.pdf | |
| HCC10DEYH | FML CRD EDGE .100 20POS DR LOW P | HCC10DEYH.pdf | |
| BD9215AFV-E2 | LCD Display PMIC 28-SSOPB | BD9215AFV-E2.pdf | |
| Q12P1CXXW24E | LED Panel Indicator White Diffused 60° 24V 20mA Round with Domed Top, 8.00mm Quick Connect - 0.110" (2.8mm) | Q12P1CXXW24E.pdf | |
| ASM30DTMS | CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD | ASM30DTMS.pdf | |
| PXM7010/02P/ST/1113/SN | 2 Position Circular Connector Plug, Male Pins Screw Nickel | PXM7010/02P/ST/1113/SN.pdf | |
| MBG4P-11 | 4 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) | MBG4P-11.pdf | |
| ARJ14A-MFSD-MU2 | 4 Port RJ45 Magjack Connector Through Hole 10/100 Base-T, AutoMDIX | ARJ14A-MFSD-MU2.pdf | |
| 94611-429HLF | 29 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 94611-429HLF.pdf | |
| 153260-2020-RB | 60 Position Receptacle, Bottom or Top Entry Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | 153260-2020-RB.pdf | |
| D55342E07B74B1RWS | RES SMD 74.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 | D55342E07B74B1RWS.pdf |