| Manufacturer Part Number: | M55342K06B309ERT5V |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 309K OHM 1% 0.15W 0705 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | M55342K06B309ERT5V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-M55342K06B309ERT5V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Assembly/Origin | Multiple Devices 23/Dec/2014 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Vishay Dale | |
| Series | Military, MIL-PRF-55342, RM0705 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 309k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.15W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Military, Non-Inductive | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0705 | |
| Size / Dimension | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | |
| Height | 0.033" (0.84mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Failure Rate | R (0.01%) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | M55342K06B309ERT5V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
M55342K06B309ERT5V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of M55342K06B309ERT5V is new and unused, you can buy M55342K06B309ERT5V Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for M55342K06B309ERT5V.
| GRM1886R1H6R0DZ01D | 6pF 50V Ceramic Capacitor R2H 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1886R1H6R0DZ01D.pdf | |
| SN75976A2DGGR | 9/9 Transceiver Half RS422, RS485 56-TSSOP | SN75976A2DGGR.pdf | |
| ISL54002IRTZ | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class AB 20-TQFN (4x4) | ISL54002IRTZ.pdf | |
| SN74ACT534DBR | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP | SN74ACT534DBR.pdf | |
| EL7516IY-T13 | Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable 2.6V 1 Output 1.3A (Switch) 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | EL7516IY-T13.pdf | |
| VSMY12850 | Infrared (IR) Emitter 850nm 1.4V 70mA 16mW/sr @ 70mA 80° 1206 (3216 Metric) | VSMY12850.pdf | |
| AC164378 | MPLAB® PM3 MPLAB® PM3 Socket Module - QFP | AC164378.pdf | |
| TV06RQK-17-22S | 4 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | TV06RQK-17-22S.pdf | |
| ACC01E18-3P-025 | AC 2C 2#16 PIN RECP LINE | ACC01E18-3P-025.pdf | |
| 767154-6 | 228 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Palladium-Nickel | 767154-6.pdf | |
| 16003-2 | 2 Pole Power Distribution Block 600V | 16003-2.pdf | |
| CF14JA22M0 | RES 22M OHM 1/4W 5% CARBON FILM | CF14JA22M0.pdf |