| Manufacturer Part Number: | M22R-ER-24A |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron Automation and Safety |
| Product Category: | Panel Indicators, Pilot Lights |
| Available Quantity: | 9032 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED Panel Indicator Red Diffused 24V 8mA Round with Flat Top, 29.80mm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | M22R-ER-24A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-M22R-ER-24A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | A22R and M22R Series Pushbutton Switches | |
| PCN Obsolescence/ EOL | A22R Series Jul/2015 A22R Series Mar/2016 | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | Panel Indicators, Pilot Lights | |
| Manufacturer | Omron Automation and Safety | |
| Series | M22R | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | LED | |
| Lamp Color | Red | |
| Lens Color | Red | |
| Lens Transparency | Diffused | |
| Ratings | AC/DC | |
| Voltage | 24V | |
| Current | 8mA | |
| Panel Cutout Shape | Round | |
| Panel Cutout Dimensions | 0.88" (22.35mm) | |
| Lens Style/Size | Round with Flat Top, 29.80mm | |
| Millicandela Rating | - | |
| Wavelength - Peak | - | |
| Viewing Angle | - | |
| Termination Style | - | |
| Ingress Protection | IP65 | |
| Features | - | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | M22R-ER-24A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
M22R-ER-24A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Omron Automation and Safety all series components. The condition of M22R-ER-24A is new and unused, you can buy M22R-ER-24A Omron Automation and Safety with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for M22R-ER-24A.
| DEA1X3F560JP3A | 56pF 3150V (3.15kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | DEA1X3F560JP3A.pdf | |
| D330J20C0GF63J5R | 33pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial, Disc 0.197" Dia (5.00mm) | D330J20C0GF63J5R.pdf | |
| 12TQ035 | DIODE SCHOTTKY 35V 15A TO220AC | 12TQ035.pdf | |
| 1N5336A/TR12 | Zener Diode 4.3V 5W ±10% Through Hole T-18 | 1N5336A/TR12.pdf | |
| 8N3SV76BC-0110CDI8 | VCXO IC 25MHz 6-CLCC | 8N3SV76BC-0110CDI8.pdf | |
| IS61WV51216EDBLL-8BLI-TR | IC SRAM 8MB 8NS 48BGA | IS61WV51216EDBLL-8BLI-TR.pdf | |
| BD8154EFV-E2 | TFT-LCD Monitors PMIC 28-SOP | BD8154EFV-E2.pdf | |
| SWF100P-24 | AC/DC CONVERTER 24V 100W | SWF100P-24.pdf | |
| ETS180750U-P51-ET | 18V 135W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input | ETS180750U-P51-ET.pdf | |
| ZGATE000100ZCOG | eZ80F91 ZGATE™ eZ80® AcclaimPlus!™ MCU 8-Bit eZ80 Embedded Evaluation Board | ZGATE000100ZCOG.pdf | |
| 09407035411 | HAN 3HPR ABDECKKAPPE SV PULVERO | 09407035411.pdf |