| Manufacturer Part Number: | M22-FW-6A |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron Automation and Safety |
| Product Category: | Panel Indicators, Pilot Lights |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED Panel Indicator White Diffused 6V 8mA Round with Flat Top, 29.70mm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | M22-FW-6A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-M22-FW-6A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | Panel Indicators, Pilot Lights | |
| Manufacturer | Omron Automation and Safety | |
| Series | M22 | |
| Part Status | Active | |
| Type | LED | |
| Lamp Color | White | |
| Lens Color | White | |
| Lens Transparency | Diffused | |
| Ratings | AC/DC | |
| Voltage | 6V | |
| Current | 8mA | |
| Panel Cutout Shape | Round | |
| Panel Cutout Dimensions | 0.88" (22.35mm) | |
| Lens Style/Size | Round with Flat Top, 29.70mm | |
| Millicandela Rating | - | |
| Wavelength - Peak | - | |
| Viewing Angle | - | |
| Termination Style | - | |
| Ingress Protection | IP65 | |
| Features | - | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | M22-FW-6A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
M22-FW-6A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Omron Automation and Safety all series components. The condition of M22-FW-6A is new and unused, you can buy M22-FW-6A Omron Automation and Safety with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for M22-FW-6A.
| 30KPA39A-HR | TVS DIODE 39VWM 67.2VC AXIAL | 30KPA39A-HR.pdf | |
| HBC17DRYN-S734 | CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD | HBC17DRYN-S734.pdf | |
| RS3DHE3_A/H | DIODE FAST REC 200V 3A DO214AB | RS3DHE3_A/H.pdf | |
| MT29F64G08EBAAAWP-Z:A | IC FLASH 64GBIT | MT29F64G08EBAAAWP-Z:A.pdf | |
| VE-B5Z-IU-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W | VE-B5Z-IU-F1.pdf | |
| CA06COMPG14S-2S | 4 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | CA06COMPG14S-2S.pdf | |
| TV07RF-13-32PC-LC | HD 38999 32C 32#23 PIN RECP | TV07RF-13-32PC-LC.pdf | |
| TV06DT-25-90SC-LC | TV 46C MIXED SKT PLUG | TV06DT-25-90SC-LC.pdf | |
| ZN02 016 0015 1 | SOCKET CONTACT 20-16AWG CRIMP | ZN02 016 0015 1.pdf | |
| 929665-02-28-EU | 56 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 929665-02-28-EU.pdf | |
| YK40219030J0G | 19 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | YK40219030J0G.pdf | |
| RN60E1240FRSL | RES 124 OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60E1240FRSL.pdf |