| Manufacturer Part Number: | M22-CA-12A |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron Automation and Safety |
| Product Category: | Panel Indicators, Pilot Lights |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED Panel Indicator Blue Diffused 12V 8mA Square with Flat Top, 25.60mm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | M22-CA-12A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-M22-CA-12A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | Panel Indicators, Pilot Lights | |
| Manufacturer | Omron Automation and Safety | |
| Series | M22 | |
| Part Status | Active | |
| Type | LED | |
| Lamp Color | Blue | |
| Lens Color | Blue | |
| Lens Transparency | Diffused | |
| Ratings | AC/DC | |
| Voltage | 12V | |
| Current | 8mA | |
| Panel Cutout Shape | Round | |
| Panel Cutout Dimensions | 0.88" (22.35mm) | |
| Lens Style/Size | Square with Flat Top, 25.60mm | |
| Millicandela Rating | - | |
| Wavelength - Peak | - | |
| Viewing Angle | - | |
| Termination Style | - | |
| Ingress Protection | IP65 | |
| Features | - | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | M22-CA-12A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
M22-CA-12A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Omron Automation and Safety all series components. The condition of M22-CA-12A is new and unused, you can buy M22-CA-12A Omron Automation and Safety with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for M22-CA-12A.
| 04025A0R5BAT2A | 0.50pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | 04025A0R5BAT2A.pdf | |
| IEGF6-32947-6-V | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER | IEGF6-32947-6-V.pdf | |
| SMBG54AHE3/5B | TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMB | SMBG54AHE3/5B.pdf | |
| M38K09F8LHP#U0 | 740 740/38000 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-LFQFP (10x10) | M38K09F8LHP#U0.pdf | |
| XPC850CZT50BU | MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 50MHz 256-PBGA (23x23) | XPC850CZT50BU.pdf | |
| FSFR1600 | Converter Offline Half-Bridge Topology Up to 300kHz 9-SIP | FSFR1600.pdf | |
| MIC5502-2.8YMT-TZ | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.8V 300mA 4-TDFN (1x1) | MIC5502-2.8YMT-TZ.pdf | |
| V72C48C150BS | CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W | V72C48C150BS.pdf | |
| DC400D20C | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck | DC400D20C.pdf | |
| ERJ-P03F56R0V | RES SMD 56 OHM 1% 1/5W 0603 | ERJ-P03F56R0V.pdf | |
| 2-644488-8 | 8 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | 2-644488-8.pdf | |
| 0878312011 | 20 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold | 0878312011.pdf | |
| 81050-660C07 | 50 Positions Header, Shrouded Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold | 81050-660C07.pdf | |
| 316-87-136-41-013101 | 36 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 316-87-136-41-013101.pdf |