| Manufacturer Part Number: | M1331-683K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 68µH Shielded Inductor 61mA 12 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | M1331-683K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-M1331-683K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | M1331 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 68µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 61mA | |
| Current - Saturation | 61mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 12 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 45 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 13MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | M1331-683K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
M1331-683K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of M1331-683K is new and unused, you can buy M1331-683K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for M1331-683K.
| ESMH451VSN101MQ25S | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.486 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH451VSN101MQ25S.pdf | |
| 205606-3 | 15 Position Housing for Female Sockets Connector Black Panel Mount | 205606-3.pdf | |
| SC10F-471 | 470µH Unshielded Wirewound Inductor 640mA 1.25 Ohm Max Nonstandard | SC10F-471.pdf | |
| SC16IS850LIBS,128 | RS232, RS485 Controller I²C, SPI, UART Interface 24-HVQFN (4x4) | SC16IS850LIBS,128.pdf | |
| 93C66CT-E/MNY | IC EEPROM 4KBIT 3MHZ 8TDFN | 93C66CT-E/MNY.pdf | |
| ACC19DRXH | CONN EDGECARD 38POS .100 DIP SLD | ACC19DRXH.pdf | |
| RBC61DRSD-S273 | CONN EDGECARD 122PS DIP .100 SLD | RBC61DRSD-S273.pdf | |
| C48-16R24-57S7-106 | 26500 57C 55#20 2#12 SKT PLUG | C48-16R24-57S7-106.pdf | |
| 5-103973-1 | 2 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 26-30 AWG | 5-103973-1.pdf | |
| CRCW20109K31FKEF | RES SMD 9.31K OHM 1% 3/4W 2010 | CRCW20109K31FKEF.pdf | |
| RCP0505B240RGS3 | RES SMD 240 OHM 2% 5W 0505 | RCP0505B240RGS3.pdf | |
| TNPU12067K87AZEN00 | RES SMD 7.87KOHM 0.05% 1/4W 1206 | TNPU12067K87AZEN00.pdf | |
| RN60C3400FRSL | RES 340 OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60C3400FRSL.pdf |