| Manufacturer Part Number: | M1331-681K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 680nH Shielded Inductor 430mA 240 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | M1331-681K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-M1331-681K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | M1331 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 680nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 430mA | |
| Current - Saturation | 430mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 240 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 39 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 180MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | M1331-681K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
M1331-681K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of M1331-681K is new and unused, you can buy M1331-681K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for M1331-681K.
| 199D685X9025C2A1E3 | 6.8µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25V Radial 0.217" Dia (5.50mm) | 199D685X9025C2A1E3.pdf | |
| 595D157X9016D2T | 150µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 16V 2917 (7343 Metric) 140 mOhm 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm) | 595D157X9016D2T.pdf | |
| SIT8008BC-73-33S-50.000000E | OSC XO 3.3V 50MHZ ST | SIT8008BC-73-33S-50.000000E.pdf | |
| EPM7128AELC84-5 | IC CPLD 128MC 5NS 84PLCC | EPM7128AELC84-5.pdf | |
| ILQ66-4X007T | Optoisolator Darlington Output 5300Vrms 4 Channel 16-SMD | ILQ66-4X007T.pdf | |
| MP8-2W-2W-1E-00 | MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | MP8-2W-2W-1E-00.pdf | |
| STEVAL-MKI138V2 | MP34DB01 - Audio, MEMS Omnidirectional Microphones Evaluation Board | STEVAL-MKI138V2.pdf | |
| MCTC4890JLB | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck | MCTC4890JLB.pdf | |
| RL0805FR-7W0R82L | RES SMD 0.82 OHM 1% 1/4W 0805 | RL0805FR-7W0R82L.pdf | |
| DDM36W4PF115 | 36 (32 + 4 Coax or Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector, Panel Mount Solder Cup | DDM36W4PF115.pdf | |
| 5-146492-9 | 18 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole | 5-146492-9.pdf | |
| SS-132-TT-2 | 32 Position Receptacle Connector Tin 0.100" (2.54mm) Through Hole | SS-132-TT-2.pdf | |
| TSW-110-16-G-S | 10 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | TSW-110-16-G-S.pdf | |
| 2-1971773-3 | 1X3 PLUG HOUSING KEY B PUR | 2-1971773-3.pdf |