| Manufacturer Part Number: | M1331-393K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 39µH Shielded Inductor 75mA 7.9 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | M1331-393K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-M1331-393K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | M1331 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 39µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 75mA | |
| Current - Saturation | 75mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 7.9 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 42 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 19MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | M1331-393K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
M1331-393K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of M1331-393K is new and unused, you can buy M1331-393K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for M1331-393K.
| BFC233911102 | 1000pF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.492" L x 0.158" W (12.50mm x 4.00mm) | BFC233911102.pdf | |
| 0362025.V | FUSE GLASS 25A 32VAC/VDC 8AG | 0362025.V.pdf | |
| 09068009953 | DIN-POWER LOCKING SCREW M2 5X23 | 09068009953.pdf | |
| SIT8920BM-13-33E-16.000000D | OSC XO 3.3V 16MHZ OE | SIT8920BM-13-33E-16.000000D.pdf | |
| 3EZ130D2/TR12 | Zener Diode 130V 3W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 3EZ130D2/TR12.pdf | |
| A40MX04-1PLG84I | IC FPGA 69 I/O 84PLCC | A40MX04-1PLG84I.pdf | |
| HDSP-C2L3 | Character LED Display Module Orange 7-Segment 1 Character Common Cathode 8.6V 20mA 2.744" H x 1.882" W x 0.472" D (69.70mm x 47.80mm x 12.00mm) 10-DIP (2.370", 60.20mm) | HDSP-C2L3.pdf | |
| VE-JTW-CY-S | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W | VE-JTW-CY-S.pdf | |
| 1-1423158-0 | RELAY TIME DELAY | 1-1423158-0.pdf | |
| FH58-41S-0.2SHW(99) | 41 Position FPC Connector Contacts, Top and Bottom 0.008" (0.20mm) Surface Mount, Right Angle | FH58-41S-0.2SHW(99).pdf | |
| 0705430003 | 4 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 0705430003.pdf | |
| 10127819-02221LF | 2 Positions Header, Shrouded Connector Through Hole, Right Angle Tin | 10127819-02221LF.pdf | |
| A-TB750-VI05H | 5 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.295" (7.50mm) Through Hole | A-TB750-VI05H.pdf |