| Manufacturer Part Number: | M1331-332K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.3µH Shielded Inductor 185mA 1.3 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | M1331-332K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-M1331-332K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | M1331 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 3.3µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 185mA | |
| Current - Saturation | 185mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.3 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 49 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 80MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | M1331-332K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
M1331-332K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of M1331-332K is new and unused, you can buy M1331-332K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for M1331-332K.
| UHW2A271MHD6TN | 270µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW2A271MHD6TN.pdf | |
| SMBJ17A-HR | TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMB | SMBJ17A-HR.pdf | |
| 86093487694755E1LF | DIN STRAIGHT HEADER F | 86093487694755E1LF.pdf | |
| BAV5004WS-7 | DIODE GP 350V 300MA SOD323 | BAV5004WS-7.pdf | |
| AT28HC256-70TC | IC EEPROM 256KBIT 70NS 28TSOP | AT28HC256-70TC.pdf | |
| VI-BWH-CV-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W | VI-BWH-CV-B1.pdf | |
| SHSP300S24A | SS TIMR INTERVAL, 300S ADJ, 24VA | SHSP300S24A.pdf | |
| 1-2106003-2 | 2 Position Individual Wires Connector Natural IDC 20 AWG Surface Mount, Right Angle | 1-2106003-2.pdf | |
| PBC36SGBN | 36 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | PBC36SGBN.pdf | |
| 184349-1 | 2X2 PLG ASY KEY B C3 | 184349-1.pdf | |
| A20432407 | 24 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | A20432407.pdf | |
| OSTTS18015D | 18 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.300" (7.62mm) 270° Free Hanging (In-Line) | OSTTS18015D.pdf | |
| PT2512FK-070R25L | RES SMD 0.25 OHM 1% 1W 2512 | PT2512FK-070R25L.pdf |