| Manufacturer Part Number: | M1331-273K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 27µH Shielded Inductor 88mA 5.8 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | M1331-273K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-M1331-273K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | M1331 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 27µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 88mA | |
| Current - Saturation | 88mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 5.8 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 21MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | M1331-273K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
M1331-273K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of M1331-273K is new and unused, you can buy M1331-273K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for M1331-273K.
| VJ0402D7R5CLXAP | 7.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | VJ0402D7R5CLXAP.pdf | |
| VJ0603D300FXAAP | 30pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D300FXAAP.pdf | |
| SQCAEA101GAJWE | 100pF 150V Ceramic Capacitor A 0605 (1613 Metric) 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) | SQCAEA101GAJWE.pdf | |
| GRM1535C1H100JDD5D | 10pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1535C1H100JDD5D.pdf | |
| ABM8AIG-26.000MHZ-12-2Z-T3 | 26MHz ±20ppm Crystal 12pF 50 Ohm -40°C ~ 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | ABM8AIG-26.000MHZ-12-2Z-T3.pdf | |
| MCHC908QT2VDWE | HC08 HC08 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 1.5KB (1.5K x 8) FLASH 8-SOIC | MCHC908QT2VDWE.pdf | |
| CAT3200TDI-GT3 | Charge Pump Switching Regulator IC Positive Adjustable 2.7V 1 Output 100mA SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 | CAT3200TDI-GT3.pdf | |
| MS3106A20-4PY | AB 4C 4#12 PIN PLUG | MS3106A20-4PY.pdf | |
| 5-227079-3 | BNC Connector Plug, Male Pin 50 Ohm Free Hanging (In-Line) Crimp | 5-227079-3.pdf | |
| 450-10-222-00-006101 | 22 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 450-10-222-00-006101.pdf | |
| YK88111030J0G | 11 Circuit 0.500" (12.70mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | YK88111030J0G.pdf | |
| RT0402CRE0790K9L | RES SMD 90.9K OHM 1/16W 0402 | RT0402CRE0790K9L.pdf | |
| AT0805BRD0760R4L | RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 | AT0805BRD0760R4L.pdf | |
| RT1206BRD0795R3L | RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/4W 1206 | RT1206BRD0795R3L.pdf | |
| CRCW060316K2FKEB | RES SMD 16.2K OHM 1% 1/10W 0603 | CRCW060316K2FKEB.pdf |