| Manufacturer Part Number: | M1331-224K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220µH Shielded Inductor 64mA 11 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | M1331-224K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-M1331-224K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | M1331 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 220µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 64mA | |
| Current - Saturation | 20mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 11 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 35 @ 790kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 10MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 790kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | M1331-224K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
M1331-224K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of M1331-224K is new and unused, you can buy M1331-224K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for M1331-224K.
| 156.5677.6112 | FUSE STRIP 110A 32VDC BOLT 5K PC | 156.5677.6112.pdf | |
| 416F27033CLR | 27MHz ±30ppm Crystal 12pF 200 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F27033CLR.pdf | |
| DSC1121AI2-019.4400T | 19.4MHz CMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.6 V 35mA Enable/Disable | DSC1121AI2-019.4400T.pdf | |
| PIC16F77-E/ML | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 14KB (8K x 14) FLASH 44-QFN (8x8) | PIC16F77-E/ML.pdf | |
| NN30295A-VB | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 6A 24-WFQFN Exposed Pad | NN30295A-VB.pdf | |
| IMP8-3E0-1D0-1L-1L-00-A | IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | IMP8-3E0-1D0-1L-1L-00-A.pdf | |
| CRCW0402330KFKEDHP | RES SMD 330K OHM 1% 1/5W 0402 | CRCW0402330KFKEDHP.pdf | |
| CRGH1206F63K4 | RES SMD 63.4K OHM 1% 1/2W 1206 | CRGH1206F63K4.pdf | |
| ABE35DHRN | CONN CARD EXTEND 70POS 1MM SLD | ABE35DHRN.pdf | |
| 825438-8 | 8 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 825438-8.pdf | |
| 3030174 | CROSS CONN BRIDGE TERM BLK 3POS | 3030174.pdf | |
| 1512060000 | 19 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1512060000.pdf | |
| RT0603BRB07127RL | RES SMD 127 OHM 0.1% 1/10W 0603 | RT0603BRB07127RL.pdf | |
| RT0805WRC0743KL | RES SMD 43K OHM 0.05% 1/8W 0805 | RT0805WRC0743KL.pdf | |
| CRL2010-JW-2R20ELF | RES SMD 2.2 OHM 5% 1/2W 2010 | CRL2010-JW-2R20ELF.pdf |