| Manufacturer Part Number: | M1331-221K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220nH Shielded Inductor 545mA 150 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | M1331-221K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-M1331-221K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | M1331 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 220nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 545mA | |
| Current - Saturation | 545mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 150 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 45 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 330MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | M1331-221K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
M1331-221K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of M1331-221K is new and unused, you can buy M1331-221K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for M1331-221K.
| C1825C155M5UACTU | 1.5µF 50V Ceramic Capacitor Z5U 1825 (4564 Metric) 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) | C1825C155M5UACTU.pdf | |
| VJ0402D3R0DXCAP | 3pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | VJ0402D3R0DXCAP.pdf | |
| ECW-HA3C332JQ | 3300pF Film Capacitor 1600V (1.6kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.701" L x 0.220" W (17.80mm x 5.60mm) | ECW-HA3C332JQ.pdf | |
| BFC238563183 | 0.018µF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.689" L x 0.394" W (17.50mm x 10.00mm) | BFC238563183.pdf | |
| TRJD686K020RRJ | 68µF Molded Tantalum Capacitors 20V 2917 (7343 Metric) 490 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | TRJD686K020RRJ.pdf | |
| ROV10H751K-2 | VARISTOR 750V 3.5KA DISC 10MM | ROV10H751K-2.pdf | |
| TC-57.849MBD-T | 57.849MHz CMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 3.3V 25mA Enable/Disable | TC-57.849MBD-T.pdf | |
| V375C24C150BN2 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W | V375C24C150BN2.pdf | |
| 1690118 | CONN HOOD TOP ENTRY SZB10 M32 | 1690118.pdf | |
| 152886 | Ring Terminal Connector 6 Stud Circular 16-18 AWG Crimp | 152886.pdf | |
| RT1206BRE075K36L | RES SMD 5.36K OHM 0.1% 1/4W 1206 | RT1206BRE075K36L.pdf | |
| PHP00805H1720BBT1 | RES SMD 172 OHM 0.1% 5/8W 0805 | PHP00805H1720BBT1.pdf | |
| RN65C2491FRE6 | RES 2.49K OHM 1/2W 1% AXIAL | RN65C2491FRE6.pdf | |
| RN65E1502FRE6 | RES 15K OHM 1/2W 1% AXIAL | RN65E1502FRE6.pdf |