| Manufacturer Part Number: | M1331-184K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 180µH Shielded Inductor 69mA 9.4 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | M1331-184K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-M1331-184K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | M1331 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 180µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 69mA | |
| Current - Saturation | 22mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 9.4 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 33 @ 790kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 11MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 790kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | M1331-184K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
M1331-184K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of M1331-184K is new and unused, you can buy M1331-184K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for M1331-184K.
| MALSECA00BC147HARK | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 28.2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALSECA00BC147HARK.pdf | |
| 2N6399TG | SCR 800V 12A Standard Recovery Through Hole TO-220AB | 2N6399TG.pdf | |
| EP1C4F324C8N | IC FPGA 249 I/O 324FBGA | EP1C4F324C8N.pdf | |
| PIC16C715T-20E/SS | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 3.5KB (2K x 14) OTP 20-SSOP | PIC16C715T-20E/SS.pdf | |
| TPS2041AD | IC 900MA POWER DIST SW 8-SOIC | TPS2041AD.pdf | |
| F30J1K0 | RES CHAS MNT 1K OHM 5% 30W | F30J1K0.pdf | |
| ERA-8ARW5621V | RES SMD 5.62KOHM 0.05% 1/4W 1206 | ERA-8ARW5621V.pdf | |
| PT07A-14-5S(SR) | 5 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | PT07A-14-5S(SR).pdf | |
| TV07RW-19-88P-P15AD | 88 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | TV07RW-19-88P-P15AD.pdf | |
| 1-185226-3 | 26 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 1-185226-3.pdf | |
| 247B24-14 | TERM BLOCK COVER | 247B24-14.pdf | |
| 9T08052A1692CBHFT | RES SMD 16.9KOHM 0.25% 1/8W 0805 | 9T08052A1692CBHFT.pdf |