| Manufacturer Part Number: | M1331-154K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 150µH Shielded Inductor 75mA 7.9 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | M1331-154K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-M1331-154K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | M1331 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 150µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 75mA | |
| Current - Saturation | 24mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 7.9 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 33 @ 790kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 12MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 790kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | M1331-154K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
M1331-154K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of M1331-154K is new and unused, you can buy M1331-154K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for M1331-154K.
| ASC05DRES-S93 | CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET | ASC05DRES-S93.pdf | |
| ECA49DCSS-S288 | CONN EDGECARD 98POS .125" | ECA49DCSS-S288.pdf | |
| SIT8008AI-21-33S-8.000000E | OSC XO 3.3V 8MHZ ST | SIT8008AI-21-33S-8.000000E.pdf | |
| SG-51P 10.2400MC | 10.24MHz CMOS, TTL XO (Standard) Oscillator Through Hole 5V 23mA Enable/Disable | SG-51P 10.2400MC.pdf | |
| BTB16-600BRG | TRIAC 600V 16A TO220AB | BTB16-600BRG.pdf | |
| 24AA04-I/SNG | IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8SOIC | 24AA04-I/SNG.pdf | |
| LTC3831EGN#TRPBF | - Controller, DDR Voltage Regulator IC 1 Output 16-SSOP | LTC3831EGN#TRPBF.pdf | |
| VRPC-04C500G | CONV DC/DC 3.3VIN 4A 5V OUT | VRPC-04C500G.pdf | |
| VE-22P-EX-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W | VE-22P-EX-B1.pdf | |
| RT0805BRD07560RL | RES SMD 560 OHM 0.1% 1/8W 0805 | RT0805BRD07560RL.pdf | |
| 61032021121 | 20 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold | 61032021121.pdf | |
| TB300-16 | 16 Circuit 0.562" (14.27mm) Barrier Block Connector, Screws | TB300-16.pdf | |
| 1628300000 | 7 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.295" (7.50mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1628300000.pdf | |
| TWM5J4K3E | RES 4.3K OHM 5W 5% RADIAL | TWM5J4K3E.pdf |