| Manufacturer Part Number: | M1331-153K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15µH Shielded Inductor 115mA 3.4 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | M1331-153K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-M1331-153K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | M1331 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 15µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 115mA | |
| Current - Saturation | 115mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 3.4 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 38 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 30MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | M1331-153K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
M1331-153K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of M1331-153K is new and unused, you can buy M1331-153K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for M1331-153K.
| GCM188R71H103KA37J | 10000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GCM188R71H103KA37J.pdf | |
| ECA18DCBD | CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD | ECA18DCBD.pdf | |
| GCC40DRTF | CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD | GCC40DRTF.pdf | |
| SIT1602BCR33-33E-24.576000Y | 24.576MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator 3.3V 4.5mA Enable/Disable | SIT1602BCR33-33E-24.576000Y.pdf | |
| SIT9002AC-38N33ED | 1MHz ~ 220MHz CML MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 3.3V 51mA Enable/Disable | SIT9002AC-38N33ED.pdf | |
| CZRF52C15 | Zener Diode 15V 200mW ±5% Surface Mount 1005/SOD-323F | CZRF52C15.pdf | |
| MC13892BJVKR2 | Battery Management, Display (LED Drivers), Handheld/Mobile Devices, Power Supply PMIC 139-PBGA (7x7) | MC13892BJVKR2.pdf | |
| PW172KB0903B01 | 9V 18W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately) Input | PW172KB0903B01.pdf | |
| CTVPS00RF-17-26S | 26 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | CTVPS00RF-17-26S.pdf | |
| C091 31F012 101 2 | 12 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | C091 31F012 101 2.pdf | |
| 67000-011LF | Housing Housing for Female Contacts Connector 11Pos 0.100" (2.54mm) | 67000-011LF.pdf | |
| 1-1586493-0 | 10 Positions Header, Shrouded Connector 0.165" (4.20mm) Through Hole Tin | 1-1586493-0.pdf | |
| M20-7820342 | 3 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | M20-7820342.pdf | |
| 416-83-250-41-002101 | 50 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 416-83-250-41-002101.pdf |