| Manufacturer Part Number: | M1331-152K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 1.5µH Shielded Inductor 228mA 860 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | M1331-152K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-M1331-152K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | M1331 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 1.5µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 228mA | |
| Current - Saturation | 228mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 860 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 41 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 115MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | M1331-152K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
M1331-152K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of M1331-152K is new and unused, you can buy M1331-152K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for M1331-152K.
| KMG100VB471M16X31LL | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 282 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | KMG100VB471M16X31LL.pdf | |
| ER1641-204JP | 200µH Shielded Molded Inductor 125mA 5 Ohm Max Axial | ER1641-204JP.pdf | |
| 8N3SV76LC-0035CDI | VCXO IC 155.52MHz 6-CLCC | 8N3SV76LC-0035CDI.pdf | |
| MP5021GQV-Z | Hot Swap Controller, Monitor 1 Channel General Purpose 22-QFN (3x5) | MP5021GQV-Z.pdf | |
| VE-J02-MZ-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W | VE-J02-MZ-B1.pdf | |
| V24A28M300B | CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W | V24A28M300B.pdf | |
| ACB95DHAD | CONN EDGECARD 190PS R/A .050 DIP | ACB95DHAD.pdf | |
| 09407030950 | CONN BASE SIDE ENTRY SZ3A | 09407030950.pdf | |
| 91601-306ALF | 6 Position Receptacle, Bottom or Top Entry Connector Gold 0.100" (2.54mm) Surface Mount | 91601-306ALF.pdf | |
| 68458-102HLF | 2 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold or Gold, GXT™ | 68458-102HLF.pdf | |
| SMH101-LPPE-D05-SP-BK | 10 Positions Header, Unshrouded Connector 0.039" (1.00mm) Surface Mount Gold | SMH101-LPPE-D05-SP-BK.pdf | |
| 77315-818-35LF | 35 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold or Gold, GXT™ | 77315-818-35LF.pdf |