| Manufacturer Part Number: | LHLZ06NB330K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33µH Unshielded Inductor 920mA 280 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LHLZ06NB330K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LHLZ06NB330K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LH | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 33µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 920mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 280 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 20 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 8.2MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.307" Dia (7.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LHLZ06NB330K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LHLZ06NB330K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LHLZ06NB330K is new and unused, you can buy LHLZ06NB330K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LHLZ06NB330K.
| UCY2H150MHD1TO | 15µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2H150MHD1TO.pdf | |
| T95S225M016CZSL | 2.2µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 16V 1507 (3718 Metric) 3.5 Ohm 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm) | T95S225M016CZSL.pdf | |
| ECX-P27CM-12.800 | OSC 12.8MHZ 2.5V LVPECL SMD | ECX-P27CM-12.800.pdf | |
| 4470-27J | 150µH Unshielded Molded Inductor 280mA 6.4 Ohm Max Axial | 4470-27J.pdf | |
| XCV300E-8FG256C | IC FPGA 176 I/O 256FBGA | XCV300E-8FG256C.pdf | |
| R5F100AFDSP#X0 | RL78 RL78/G13 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 96KB (96K x 8) FLASH 30-LSSOP | R5F100AFDSP#X0.pdf | |
| MAX3232EIPWE4 | 2/2 Transceiver Full RS232 16-TSSOP | MAX3232EIPWE4.pdf | |
| LDS9003-002-T2 | Temp Monitoring System (Sensor) External Sensor I²C Output 16-TQFN (3x3) | LDS9003-002-T2.pdf | |
| 1655L056 | 10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE | 1655L056.pdf | |
| VI-B6M-IY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W | VI-B6M-IY-F4.pdf | |
| VI-B3M-IU-S | CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W | VI-B3M-IU-S.pdf | |
| 0561949028 | COMPACT ROBOT PWR CRIMP PIN LOOS | 0561949028.pdf | |
| RNCF1206BKE165R | RES SMD 165 OHM 0.1% 1/4W 1206 | RNCF1206BKE165R.pdf | |
| CMF551K2300BHRE | RES 1.23K OHM 1/2W 0.1% AXIAL | CMF551K2300BHRE.pdf |