| Manufacturer Part Number: | LHLZ06NB221K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220µH Unshielded Inductor 360mA 2 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LHLZ06NB221K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LHLZ06NB221K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LH | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 220µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 360mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 3.8MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 796kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.307" Dia (7.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LHLZ06NB221K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LHLZ06NB221K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LHLZ06NB221K is new and unused, you can buy LHLZ06NB221K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LHLZ06NB221K.
| 25SZV10M5X5.5 | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | 25SZV10M5X5.5.pdf | |
| ALS30A102KE400 | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 139 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | ALS30A102KE400.pdf | |
| CBR06C430GAGAC | 43pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CBR06C430GAGAC.pdf | |
| V481DA40 | VARISTOR 750V 40KA CHASSIS | V481DA40.pdf | |
| ZTX1149ASTOA | TRANS PNP 25V 3A E-LINE | ZTX1149ASTOA.pdf | |
| IXA4IF1200UC | IGBT PT 1200V 9A 45W Surface Mount TO-252, (D-Pak) | IXA4IF1200UC.pdf | |
| STGP19NC60WD | IGBT 600V 40A 125W Through Hole TO-220AB | STGP19NC60WD.pdf | |
| LQP02TN4N0S02D | 4nH Unshielded Inductor 180mA 1.3 Ohm Max 01005 (0402 Metric) | LQP02TN4N0S02D.pdf | |
| 9928890028 | AC/DC CONVERTER 28V 24W | 9928890028.pdf | |
| L17TF1500105 | 15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole Press-Fit | L17TF1500105.pdf | |
| 801-87-019-10-001101 | 19 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 801-87-019-10-001101.pdf | |
| 0373-0-15-01-34-01-10-0 | Pin Receptacle Connector 0.032" ~ 0.046" (0.81mm ~ 1.17mm) No Tail Solder | 0373-0-15-01-34-01-10-0.pdf | |
| RCP1206B51R0JEA | RES SMD 51 OHM 5% 11W 1206 | RCP1206B51R0JEA.pdf |