| Manufacturer Part Number: | LHLC06NB330K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33µH Unshielded Inductor 730mA 370 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LHLC06NB330K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LHLC06NB330K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LH | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 33µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 730mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 370 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 9.4MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.295" Dia (7.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LHLC06NB330K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LHLC06NB330K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LHLC06NB330K is new and unused, you can buy LHLC06NB330K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LHLC06NB330K.
| 870055674007 | 68µF 35V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can 25 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | 870055674007.pdf | |
| UVY1V103MRD | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1V103MRD.pdf | |
| PZU3.0B1,115 | Zener Diode 3V 310mW ±2% Surface Mount SOD-323F | PZU3.0B1,115.pdf | |
| JANTX1N963DUR-1 | Zener Diode 12V 500mW ±1% Surface Mount DO-213AA | JANTX1N963DUR-1.pdf | |
| PSL0101WBEA1 | LED Lighting PSL0101 White, Cool 5000K 3.3V 350mA 2-SMD, No Lead | PSL0101WBEA1.pdf | |
| VI-231-CW-S | CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W | VI-231-CW-S.pdf | |
| C4OAC | AC Output Module 0.05 ~ 3A 12 ~ 140VAC (120VAC Nom) Output 4 ~ 32VDC Supply | C4OAC.pdf | |
| AT0603DRE07402RL | RES SMD 402 OHM 0.5% 1/10W 0603 | AT0603DRE07402RL.pdf | |
| 75-68618-19S | 10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | 75-68618-19S.pdf | |
| SLW7S-1C7LF | 7 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical, 1 Sided 0.039" (1.00mm) Through Hole | SLW7S-1C7LF.pdf | |
| RJSNEJ38A08 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger | RJSNEJ38A08.pdf | |
| NPPC322LFBN-RC | 64 Position Header Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | NPPC322LFBN-RC.pdf | |
| SSQ-117-02-S-S-RA | 17 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | SSQ-117-02-S-S-RA.pdf |