| Manufacturer Part Number: | LHL13NB330K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33µH Unshielded Inductor 3.2A 43 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LHL13NB330K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LHL13NB330K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LH | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 33µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 3.2A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 43 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 100 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 6.9MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.551" Dia (14.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.669" (17.00mm) | |
| Standard Package | 25 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LHL13NB330K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LHL13NB330K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LHL13NB330K is new and unused, you can buy LHL13NB330K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LHL13NB330K.
| B59965C0120A054 | PTC RESETTABLE 600MA 24V RAD | B59965C0120A054.pdf | |
| ECC20DRXI-S734 | CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD | ECC20DRXI-S734.pdf | |
| ADS8509IDWRG4 | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 20-SOIC | ADS8509IDWRG4.pdf | |
| LX1691CPW | IC CTRLR CCFL BACKLIGHT 16TSSOP | LX1691CPW.pdf | |
| LD6806CX4/22P,315 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.2V 200mA 4-WLCSP (0.76x0.76) | LD6806CX4/22P,315.pdf | |
| R24P3.3S/P | CONV DC/DC 1W 24VIN 3.3VOUT | R24P3.3S/P.pdf | |
| V300A12T500BL3 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W | V300A12T500BL3.pdf | |
| AMC50DRMS-S288 | CONN EDGECARD 100POS .100" | AMC50DRMS-S288.pdf | |
| CA00ER20-22PBF80A176-05 | Circular Connector | CA00ER20-22PBF80A176-05.pdf | |
| DTS26F13-98BB | 10 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | DTS26F13-98BB.pdf | |
| 0395040612 | 12 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 0395040612.pdf | |
| RC2010FK-07845RL | RES SMD 845 OHM 1% 3/4W 2010 | RC2010FK-07845RL.pdf | |
| YR1B76K8CC | RES 76.8K OHM 1/4W 0.1% AXIAL | YR1B76K8CC.pdf |